Ατρόμητος

Η ηρωική προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του Παναθηναϊκού στο χορτάρι, την ίδια στιγμή που η διοίκηση διασύρεται εξωαγωνιστικά λόγω των οφειλών της σε πρώην και νυν με αποτέλεσμα τις ντροπιαστικές ποινές, έφερε το 1-0 επί του Ατρομήτου. Σκόρερ με πέναλτι ο Μουνιέ, αποβλήθηκε ο Μυστακίδης για την όγδοη κάρτα των... πρωταθλητών "πράσινων".

Ο Αμρ Ουάρντα δεν... καταλαβαίνει από τετραήμερα ρεπό και ξεκούραση. "Λιώνει" στην προπόνηση και μάλιστα το μοιράστηκε με τους φαν του στα social media. Στην προπόνηση πάντως φοράει εμφάνιση, αλλά όχι του Ατρόμητου (φωτογραφία).

Ο ΠΑΟΚ κατέβηκε στην Αθήνα για αποδείξεις και το πέτυχε με το παραπάνω σε μία δύσκολη έδρα όπως το Περιστέρι. Ο Τζάλμα Κάμπος άνοιξε το σκορ μετά από τρομερή κομπίνα των Πέλκα - Βιεϊρίνια, ενώ ο Κρέσπο σφράγισε το διπλό στο δεύτερο μέρος. Φλύαροι οι γηπεδούχοι, με τον Μπρούνο να κλέψει την παράσταση.

Η Μακάμπι Χάιφα δεν φέρεται διατεθειμένη να καλύψει το συμβόλαιο του Στέφανου Αθανασιάδη για τη νέα σεζόν και σύμφωνα με τους Ισραηλινούς στο κάδρο της απόκτησής του μπαίνει ο... Ατρόμητος.

Ο Νταμίρ Κάναντι αναφέρθηκε στην ποιότητα που υπάρχει στο ελληνικό πρωτάθλημα στο πλαίσιο συνέντευξης Τύπου που έδωσε, προσπερνώντας όμως τον... Παναθηναϊκό. Οι ατάκες για... Σουάρες και Λεβαντόβσκι!

O Nταμίρ Κάναντι έδωσε συνέντευξε σε αυστριακή ιστοσελίδα για την κατάσταση που βιώνει στη χώρα μας και οι αναφορές του τεχνικού του Ατρομήτου μόνο κολακευτικές δεν ήταν για το ελληνικό ποδόσφαιρο...

Ο Αμρ Ουάρντα βρέθηκε στην Θεσσαλονίκη μαζί με έναν ακόμα... δανεικό παίκτη από τον ΠΑΟΚ και μετά το "ντι μπι ντάι" που τραγούδησε στο νυχτερινό κέντρο, βρέθηκε στο... makedonia palace (φωτογραφίες&βίντεο).

Ο Αμρ Ουάρντα χάρισε τον βαθμό στον Ατρόμητο απέναντι στον Πανιώνιο με ένα εκπληκτικό γκολ στις καθυστερήσεις και στη συνέχεια "έγραψε" με το διάλογο που άνοιξε με την εξέδρα. Διαβάστε λεπτομέρειες και δείτε φωτογραφίες!

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, ο Ατρόμητος βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσει σε 2-2 και να παγώσει τη Νέα Σμύρνη. Το γκολ της ισοφάρισης ο απίθανος Ουάρντα στο 93'!

Ήταν να μην το ακούσει! Ο Αμρ Ουάρντα είναι... κολλημένος με το τραγούδι "Μελαχρινάκι" και το λέει παντού, ακόμα και στο αυτοκίνητο στην... τσίτα. Μάλιστα ανέβασε VIDEO στο Instagram όπου φωνάζει "ντι μπι ντάι ντι μπι ντάι"!

"Αχόρταγος" ο προπονητής του Ατρομήτου, Νταμίρ Κάναντι που... διαβάζει πίσω από τους αριθμούς και βλέπει τους Περιστεριώτες να παίζουν δυνατά και για την πρόκριση στα προκριματικά του Champions League.

Ο Αμρ Ουάρντα ήταν MVP για τον Ατρόμητο και στο τρίτο ημίχρονο του αγώνα με την ΑΕΚ δίνοντας μοναδικές ατάκες για το γκολ του, την Θεσσαλονίκη και το αν τραγουδάει καλά...Δείτε VIDEOS!

Ο Αμρ Ουάρντα δεν επέτρεψε στον Ατρόμητο να χάσει από την ΑΕΚ με το τρομερό γκολ που πέτυχε και στο φινάλε έδωσε... ρεσιτάλ μπροστά στην κερκίδα των οπαδών του Ατρομήτου (VIDEO).

H AEK πέταξε στα... σκουπίδια την τεράστια ευκαιρία να βρεθεί μόνη της στην κορυφή του πρωταθλήματος, μένοντας στο 1-1 με τον Ατρόμητο. Από οριακό οφσάιντ ξεκίνησε η φάση του γκολ του Αραούχο, με το οποίο προηγήθηκε η Ένωση, ισοφάρισε με φοβερό σουτ ο Ουάρντα. Ένταση και νεύρα στο φινάλε.

Η αναβολή στο ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός έχει ανεβάσει στο κατακόρυφο το ενδιαφέρον για την έκβαση του Ατρόμητος-ΑΕΚ και ο Αιγύπιτος άσος έστειλε μήνυμα νίκης στα... ελληνικά, μέσω του προσωπικού του λογαριασμού του στο Instagram.

Το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης μεταξύ ΠΑΟΚ - Ολυμπιακού δεν έγινε ποτέ, και τώρα τα βλέμματα όλων στρέφονται στην αθηναϊκή "μάχη" Ατρομήτου - ΑΕΚ. Οι Περιστεριώτες ορμώμενοι από τα συμβάντα στην Τούμπα εξέδωσαν ανακοίνωση και ζήτησαν προσοχή, βγάζοντας και ρομαντισμό.

Τη σημασία του να παίξει ο Νικολά Ντιγκινί στο προσεχές παιχνίδι με την ΑΕΚ ο Νταμίρ Κάναντι δεν την υποτιμά. Κάθε άλλο. Θα περιμένει λοιπόν τον Γάλλο μέχρι και την τελευταία στιγμή.

Ο Αμρ Ουάρντα δεν πέρασε και λίγα αυτή την εβδομάδα με την επίθεση που δέχθηκε τα ξημερώματα της περασμένης Τετάρτης. Ο Αιγύπτιος, πάντως, δεν το βάζει κάτω και δεν βλέπει την ώρα για το ματς με την ΑΕΚ. Τον αποθεώνουν οι φίλοι του ΠΑΟΚ.

Ο Ατρόμητος είναι πια μεγάλη ομάδα! Οι Περιστεριώτες επέμειναν, έψαξαν τη νίκη στην Τρίπολη και εν τέλει δικαιώθηκαν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με το γκολ του Χατζηισαϊα.

Ένας νεαρός φίλος του Ολυμπιακού συγκίνησε τον Αμρ Ουάρντα με το μήνυμα συγγνώμης που του έστειλε στα social media, με αφορμή τα απαράδεκτα συνθήματα που ακούστηκαν την Κυριακή στο Περιστέρι για τον Αιγύπτιο ακραίο επιθετικό (φωτογραφία).

Ροκ ματς με ανατρεπτική εξέλιξη! Ο Ατρόμητος προηγήθηκε δύο φορές, είχε δοκάρι και πιο κλασικές ευκαιρίες, παρόλα αυτά ο Ολυμπιακός των τριών αναγκαστικών αλλαγών πρόλαβε να πάρει το 2-2 στο Περιστέρι με γκολ στο 90' που προήλθε από... χαμένο πέναλτι. Άφησε πάντως άλλους δυο βαθμούς.

Οι φίλοι του Ατρόμητου δεν... ξεχνούν τον Θανάση Τζήλο λόγω του γκολ-οφσάιντ από τον Πέλκα. Έτσι, αποτέλεσε κόκκινο πανί μόλις επανεμφανίστηκε στο Περιστέρι για το ματς με τον Ολυμπιακό και τα... άκουσε.

Τα πρώτα του λεπτά συμμετοχής κόντρα στον ΠΑΟΚ "αποκάλυψαν" ποιότητα. Τώρα ο Κώστας Κωτσόπουλος μπήκε στην αποστολή και του αγώνα με τον Ολυμπιακό. Με το σπαθί του.

Ο Γιώργος Μανούσος θα περάσει τελικά το κατώφλι του χειρουργείου για να απαλλαγεί από το πρόβλημα στο χιαστό (που αποκόμισε χτυπώντας στο δοκάρι σε προπόνηση τον Νοέμβριο) κάτι που πάντως δεν θα φέρει εκ νέου προσθήκη στο ρόστερ του Ατρομήτου.

Ο Ατρόμητος "φωνάζει" για την διαιτησία του Σκουλά στην Λαμία και αν ο ρέφερι παραπεμφθεί, τότε οι Περιστεριώτες θα κερδίσουν ένα ιδιότυπο... πρωτάθλημα. Διαβάστε τις λεπτομέρειες.