Ήττα από την Λαμία ο Ατρόμητος

Την ήττα από την Λαμία γνώρισε ο Ατρόμητος σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη (13/8) στο Δημοτικό Στάδιο του Περιστερίου. Ανεπίσημο ντεμπούτο ο Μίλος Στόιτσεφ.

Ο Ατρόμητος άρχισε καλά το ματς και προηγήθηκε στο 14ο λεπτό με σουτ του Στέφανο Ναπολεόνι που άλλαξε πορεία στο σώμα του Εντουάρντο Μπρίτο, αλλά η Λαμία αντέδρασε.

Πέντε λεπτά πριν από το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, ο Αλέξανδρος Καραγιάννης έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Γιάννης Αντωνίου ισοφάρισε με κοντινό σουτ, ενώ στο 70' ο Κώστας Τσαμούρης πήρε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Βασίλη Τριανταφυλλάκου και κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Η ομάδα του Περιστερίου, η οποία είχε στο αρχικό της σχήμα για πρώτη φορά τον Μίλος Στόιτσεφ, πίεσε στο τελευταίο εικοσάλεπτο για την ισοφάριση, αλλά το 2-1 έμελλε να παραμείνει μέχρι τέλους.

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Μπρίτο, Ναπολεόνι, Ούμπιδες, Γοδόι, Μπάλλας, Στόιτσεφ, Μπιτόλο, Εμπό, Λαζαρίδης, Παπασπύρος.

Έπαιξαν και οι: Μπάρκας, Κούρος, Φυτανίδης, Νάτσος, Πίτου Γκαρσία, Λε Ταλέκ, Κιβρακίδης, Λημνιός, Θεολόγου, Ουσέρο, Μαρσελίνιο.

Λαμία: Ρίζος, Ζουλιώτης, Κοντέων, Τσαμούρης, Τσόπελας, Ενγκουέμ, Τόσκας, Καραγιάννης, Αντωνίου, Νεόφυτος, Σερζίνιο.

Έπαιξαν και οι: Τριανταφυλλάκος, Καραλής, Νατσιόπουλος, Θαναηλάκης, Τσιλούλης.