Η αποβολή του Μιλιβόγεβιτς και το 1-0 της ΑΕΚ

Δείτε σε VIDEO την αποβολή του Λούκα Μιλιβόγεβιτς με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό, το χαμένο πέναλτι από τον Ντιέγκο Μπουονανότε, αλλά και το γκολ του Ρόναλντ Βάργκας.

Με εννέα παίκτες έμεινε ο Ολυμπιακός στο 76ο λεπτό του ντέρμπι κόντρα στην ΑΕΚ. Ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς έκανε χέρι μέσα στην περιοχή σε σουτ του Ντίντακ και ο διαιτητής Καλογερόπουλος έδειξε την άσπρη βούλα και παράλληλα απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον χαφ των "ερυθρολεύκων".

Ο Ν τιέγκο Μπουνανότε που τρία λεπτά νωρίτερα είχε περάσει ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο ανέλαβε την εκτέλεση, όμως ο Ρομπέρτο τον νίκησε και στη συνέχεια η μπάλα βρήκε το δοκάρι.

Ο Ρόναλντ Βάργκας όμως που ερχόταν από πίσω την έστειλε στα δίχτυα και έγραψε το 1-0 για την Ένωση.