Φιλική ισοπαλία στη Λάρισα

Σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Ael Fc Arena την Τρίτη, η ΑΕΛ και ο Ατρόμητος έμειναν στο 1-1.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σουτ του Βαρέλα στο 15’. Ισοφάρισε με πέναλτι ο Παπαδόπουλος στο 70’ που κέρδισε ο Λημνιός από τον Μασούρα.

Η σύνθεση της Λάρισας: Ντεγκρά, Ναβάρο, Κοντόρ, Φάρκας, Γκόλιας, Αναστασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Φατιόν, Ντέλετιτς, Βαρέλα, Γιαννιτσάνης. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μονιάκης, Χοτζάλι, Ουρτάδο, Μασούρας, Γιοβάνοβιτς, Σουλιώτης, Καρατάσιος.

Για τον Ατρόμητο στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν οι: Γκορμπούνοφ, Μπίτολο, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ούμπιδες, Λε Ταλέκ, Ζησόπουλος, Ντιγκινί, Κεϊτά, Στόιτσεφ, Γκουγκούδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Παπαδόπουλος, Κοντοές, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Γροντής, Παπαδόπουλος Δ., Βασιλείου, Μπάγκα, Μπαστακός, Λημνιός, Λαζαρίδης (Κ20).