Νέα ευρεία νίκη του ΠΑΣ επί του Παναιτωλικού

Περίπου τρεις εβδομάδες μετά από το 4-1 στο Καρπενήσι, ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε εκ νέου, αυτή τη φορά με 3-0, του Παναιτωλικού σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στους Ζωσιμάδες.

Νέα ευρεία νίκη επί του Παναιτωλικού (σ.σ. είχε προηγηθεί εκείνη στο Καρπενήσι) σημείωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος επικράτησε 3-0 στους Ζωσιμάδες.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό με κεφαλιά του Κρίστιαν Τσάβες, έπειτα από κούρσα και σέντρα του Νίκου Καρανίκα, εν συνεχεία οι φιλοξενούμενοι έχασαν τρεις ευκαιρίες και προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Μιχάλης Μανιάς πλησίασε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του.

Ο Μπράνα Ίλιτς έστειλε την προειδοποιητική βολή στο 70' και εννέα λεπτά αργότερα σκόραρε με σουτ, ενώ το τελικό αποτέλεσμα (και αφού είχε προηγηθεί από μία καλή φάση εκατέρωθεν) διαμόρφωσε ο Σταύρος Τσουκαλάς στις καθυστερήσεις.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης (75’ Περιστερίδης), Ίλιτς (82’ Γιάκος), Μιχαήλ, Μπέριος, Τσουκαλάς. Μανιάς (86’ Αυγενικού), Τσάβες (66’ Σαπαλίδης), Καρανίκας (58’ Στρούνα), Τζημόπουλος (75’ Κοζορώνης), Ακόστα, Ναδάλες (82’ Κρητικός).

Παναιτωλικός: Στεφανάκος, Μύγας (66’ Κουτρομάνος), Κούσας, Χαντάκιας, Κέβιν (86’ Ρουμπουλάκου), Μπεχαράνο Ντάνι (80’ Παπουτσογιαννόπουλος), Πάουλο, Μάκος (66΄ Ρομέρο), Μήλιος, Βιγιαφάνιες (72’ Βασιλείου), Κάπελ.