Νίκη του Πανθρακικού επί του Ηρακλή στο Καυτανζόγλειο

Με γκολ του Δημήτρη Χασομέρη στο 45ο λεπτό, ο Πανθρακικός επικράτησε 1-0 του Ηρακλή σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Καυτανζόγλειο.

Πανθρακικός Ηρακλής INTIME SPORTS

Ο Ηρακλής έχασε κλασικές ευκαιρίες στο 9ο και το 15ο λεπτό (με Εμάνουελ Περόνε και Δημήτρη Στάμου αντίστοιχα), αλλά ο Πανθρακικός έμελλε να σκοράρει στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Δημήτρη Χασομέρη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Τζάνη.

Το δεύτερο μέρος ήταν ιδιαίτερα ανιαρό, απόρροια και των πολλών αλλαγών που έκαναν οι δύο προπονητές, ενώ με εξαίρεση μερικές προσπάθειες του δραστήριου Απόστολου Βέλλιου στο τελευταίο εικοσάλεπτο οι φάσεις μπροστά από τις εστίες ήταν ελάχιστες.

Ηρακλής: Πέρνις (46' Χουάντερσον), Μπουκουβάλας (46' Κάσσος), Σαραμαντάς (46' Καρλίτος), Μπαρτολίνι (46' Καρασαλίδης, 68' Μπουλούτ), Στάμου (46' Ζιαμπάρης), Ιντζόγλου (46' Μακρής), Λάζαρ (46' Πουρτουλίδης), Χαντί (46' Ρομάνο), Τσιλιανίδης (46' Βέλλιος), Πασάς (46' Κυριακίδης), Περόνε (46' Λουκίνας).

Πανθρακικός: Αθανασιάδης (60' Πασχαλάκης), Μελίσσης (63' Μπουγαΐδης), Ποτουρίδης, Παπαγεωργίου (66' Ρίζος), Σερφά, Γκονσάλβες, Ηλιάδης, Φερνάντες (20' Σέτι), Τζανής (66' Νικόλτσης), Ντιγκινί (74' Μαρκόπουλος), Χασομέρης (57' Περάλ).