Νίκη του Ηρακλή επί της Δόξας

Με τον Αμαραντίδη να σημειώνει δύο τέρματα, ο Ηρακλής επικράτησε της Δόξας με 3-2.

Ηρακλής INTIME SPORTS

Ο Ηρακλής έφτασε στη νίκη με 3-2 σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στη Δόξα Δράμας, στο πρώτο παιχνίδι μετά από την επιστροφή της ομάδας από την προετοιμασία στην Ολλανδία.

Το σκορ άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Ιντζόγλου, ενώ ισοφάρισε ο Γιόνδης τρία λεπτά αργότερα. Ο Αμαραντίδης ανέκτησε το προβάδισμα για τον "γηραιό" στο 47', ωστόσο ο Μαρκόπουλος ισοφάρισε εκ νέου στο 75'.

Τη νίκη στους Θεσαλλονικείς έδωσε ο Αμαραντίδης στο 77'.

Δόξα Δράμας: Σικαλιάς, Ρεβυθόπουλος, Κουρτεσιώτης, Γκαρακλίδης, Παπαζαχαρίας, Πινδώνης, Κεφαλάς, Σουάνης, Γιόνδης, Καρλόπουλος, Κουμπρόγλου

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Καράδαης, Παπαζούδης, Μουτεσίδης, Βιτλής, Πολύζος, Ακασού, Γαϊδαρτζής, Σάντος, Μπουσινάκης, Μπάμπουρας

Ηρακλής: Χουάντερσον (46΄Περνίς), Μπαρτολίνι (79′ Ρόττας), Ζιαμπάρης (65΄ Ρούσσος), Κυριακίδης, Σαραμαντάς, Αγγελόπουλος (79΄Τσότρας), Ιντζόγλου (65΄Ανδρεόπουλος), Περόνε (65΄Μπικιάρης), Πασάς (79΄Δούμτσιος), Στάμου (46΄Καραγκούνης), Μοντέιρο (46΄Αμαραντίδης)