"Φιλική" ήττα από την Νάπολι (VIDEO)

Την ήττα με 3-1 από την Νάπολι γνώρισε η Καλλονή στην πέμπτη της φιλική αναμέτρηση επί ιταλικού εδάφους. Δείτε video με τα γκολ του αγώνα.

Οι "παρτενοπέι" προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Χοσέ Καγεχόν, διπλασίασαν το προβάδισμά τους στο 26ο με τον Ντουβάν Σαπάτα και κλείδωσαν τη νίκη στο 39ο με αυτογκόλ του Ανέστη Αναστασιάδη.

Το γκολ της τιμής για την Καλλονή σημειώθηκε στο 85ο λεπτό με κεφαλιά του Ντάνιελ Αντέτζο, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Λιούμπομιρ Στεβάνοβιτς.

Η ομάδα της Λέσβου είχε την ευκαιρία να μειώσει ακόμα περισσότερο λίγες στιγμές αργότερα, αλλά ο Δημήτρης Μπουρούς δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ με σουτ.

Η σύνθεση της Καλλονής: Χογκ, Μπαρέρα (56' Στεβάνοβιτς), Γιορέντε (56' Χωριανόπουλος), Ναβάρο (46' Μίνγκας), Αναστασιάδης, Βαλιός, Πιπίνης, Λεοζίνιο (66' Κεϊτά), Καλτσάς (75' Βλαστέλλης), Καμαρά, Μανούσος (46' Αντέτζο).