Λουτσέσκου: "Κάποιοι παίκτες προσαρμόζονται σε αυτά που θέλω"

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου υπερασπίστηκε την επιλογή της οπισθοχώρησης στο δεύτερο ημίχρονο, τονίζοντας πως κάποιοι ποδοσφαιριστές τώρα αρχίζουν να τον καταλαβαίνουν.

Λουτσέσκου Ξάνθη

Ικανοποιημένος ο Ραζβάν Λουτσέσκου από την εξέλιξη του αγώνα με τον Πανιώνιο και το 2-0 στα Πηγάδια.

Ο Ρουμάνος προπονητής της Ξάνθης σχολίασε: " Ήταν μία άνετη νίκη με μια καλή εμφάνιση, σ' ένα παιχνίδι διαφορετικό από τα προηγούμενα. Σκοράραμε νωρίς και προσπαθήσαμε να κρατήσουμε την ίδια στάση και στο δεύτερο ημίχρονο. Χάσαμε όμως τρεις ευκαιρίες για να κλειδώσουμε το ματς και μετά κάναμε ένα βήμα πίσω. Λογικό ήταν να οπισθοχωρήσουμε γιατί δεν θέλαμε να δεχθούμε κάποιο γκολ.

Έχουμε καλή νοοτροπία, η ομάδα παλεύει για να πάρει αποτέλεσμα και το θετικό σερί συνεχίζεται.

Ο Έλτον έκανε ένα καλό ματς. Μέσα από τη σκληρή δουλειά αυτός και άλλοι παίκτες προσαρμόζονται σε αυτά που θέλω. Το ίδιο συμβαίνει και με άλλους παίκτες όπως ο Νιέτο που τώρα μαθαίνει το ελληνικό πρωτάθλημα".