Ισόπαλη με την Τέτεκς

Θετικές εντυπώσεις άφησε η Νίκη Βόλου στη φιλική αναμέτρηση με την σκοπιανή Τέτεκς παρά το γεγονός ότι δεν κατάφερε να φύγει νικήτρια από το Πανθεσσαλικό Στάδιο (1-1).

Η ομάδα της Μαγνησίας κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 20ό λεπτό με κοντινή προσπάθεια του Αλέξανδρου Μουζακίτη, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 70ό με τον Μίλαν Ριστόβσκι.

Νίκη Βόλου: Ταΐρης (46' Ταμπάκης), Αργυρίου (46' Αργύρης), Καρασαλίδης, Ίβενς, Κυζιρίδης (75' Μέτσε), Μαχλελής, Αναστασόπουλος (60' Μπιτσάκος), Γιαννιτσάνης (60' Κοτσαρίδης), Μουζακίτης, Κορέτα (68' Σταμπολζίεβ), Τζιώρας (32' Σκούρτης).

Τέτεκς: Μαντσέφσκι, Τοσέφσκι, Ριστόφσκι, Μπλαζέφσκι, Κραλέφσκι, Μισόφσκι, Νατσέφσκι, Σιμιανόσκι, Χάϊμε, Γιοβανόφσκι

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σιλιανόβσκι, Χριστόβ Σ., Μάσιο, Μπογκτανόβσκι, Τσβετανόσκι, Ερμέντιν, Ζεπέσκι, Χριστόβ Μ.