Ισοπαλία με Ναϊμέγκεν

Στο πρώτο του φιλικό για την φετινή περίοδο, ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 στην Ολλανδία με αντίπαλο την Ναϊμέγκεν την Τρίτη.

Η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο ξεκίνησε μουδιασμένα και οι Ολλανδοί είχαν δοκάρι στο 28΄σε σουτ του Στέφανιτς, αλλά αργότερα ισορρόπησαν και μάλιστα προηγήθηκαν στο 35΄όταν από ενέργεια του Σίσιτς ο Λειβακαμπέσι με αυτογκόλ έκανε το 0-1.

Στην επανάληψη και παρά τις πολλές αλλαγές ο ΟΦΗ ήταν ανώτερος και είχε δύο καλές στιγμές για να κάνει το 0-2 με τους Περογαμβράκη στο 68’ και τον Πετρόπουλο στο 76’. Για τους Ολλανδούς ισοφάρισε ο Χέρικ στο 82'.

ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Φαζός, Τριποτσέρης, Στάθης, Μιλιάζες, Μακρής,Φραγκουλάκης, Σίσιτς Κουτσιανικούλης, Πετρόπουλος, Ροβίθης.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο με τους Aγριμάκη, Αρτόλα, Μονιάκη, Τριποτσέρη, Φαζό (84’ Δαμιανάκης), Μακρή (73’ Μπανούσης), Κάλαιτζιτς, Στάθη (67’ Στάθης), Μιλιάζες (84’ Λαμπρόπουλος), Περογαμβράκη και Πετρόπουλο (78’ Μανιδάκης).