Η γκολάρα του Στάικου και ο... ωραίος Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε από την πιο έτοιμη Αντβέρπ με 2-1, αλλά κρατάει το πανέμορφο γκολ που σημείωσε ο Στάικος και το δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου στο οποίο έπαιξε καλή μπάλα (VIDEO).

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη υπέπεσε σε λάθη και φανέρωσε αδυναμίες κόντρα στην Αντβέρπ, ωστόσο έδειξε κι ένα καλό πρόσωπο στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου, εκεί που σκόραρε κιόλας...

Ο Παναθηναϊκός άρχισε το ματς με 3-4-2-1 κι από το 25' έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο, βάζοντας φαντασία επιθετικά. Στο 44' μάλιστα επιβραβεύτηκε χάρη στο πανέμορφο γκολ του Στάικου με σουτ έξω από την περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, οι Βέλγοι που είναι έτοιμοι να κάνουν πρεμιέρα στο πρωτάθλημά τους την ερχόμενη εβδομάδα, εκμεταλλεύτηκαν κάποια λάθη της ελληνικής ομάδας, πάτησαν γκάζι και γύρισαν το ματς σε 2-1.