Η βρισιά του Λέτο και η απάντηση του Σιδηρόπουλου

Ο Σεμπαστιάν Λέτο είπε μία πολύ γνωστή βρισιά και ο Τάσος Σιδηρόπουλος του απάντησε, μετά από το 3-0 του Ολυμπιακού.

Έντονες ήταν οι διαμαρτυρίες των παικτών του Παναθηναϊκού σχεδόν σε κάθε απόφαση του διαιτητήΤάσου Σιδηρόπουλου, στο 1ο ημίχρονο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης".

Ακόμα και μετά από την επίτευξη του τρίτου τέρματος των "ερυθρολεύκων" από τον Μπράουν Ιντέγε στο 44ο λεπτό, οΣεμπαστιάν Λέτοέσπευσε να εκφράσει τα παράπονά του στον διαιτητή του ντέρμπι κι ενώ το 1ο μέρος ήθελε ακόμα λίγα δευτερόλεπτα για να ολοκληρωθεί. Μάλιστα, ο επιθετικός των "πρασίνων" είπε στον Σιδηρόπουλο την πιο γνωστή βρισιά στα ισπανικά, το περίφημο "puta madre".

Ο 37χρονος διαιτητής, στην προσπάθειά του να μην καθυστερήσει η ροή του αγώνα και να αποτρέψει τον Αργεντινό από τα χειρότερα, αλλά χωρίς διάθεση να τον προσβάλει, του είπε το εξής (όπως φάνηκε και από τους τηλεοπτικούς δέκτες): "Άντε σταμάτα, βλάκα".

Ο Λέτο όντως απομακρύνθηκε χωρίς να πει άλλη κουβέντα και το 1ο ημίχρονο ολοκληρώθηκε κανονικά.