Τα γκολ του Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα

Δείτε σε VIDEOS τα γκολ που σημειώθηκαν στην αναμέτρηση Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League.

O Καρέλης άνοιξε το σκορ στη Λεωφόρο για τον Παναθηναϊκό στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης με τον ΠΑΣ Γιάννινα.. Ο άσος του "τριφυλλιού" μπήκε στην περιοχή μετά την υπέροχη μπαλιά του Ζέκα, έκανε την ντρίμπλα στον Σκόνδρα και στη συνέχεια πλάσαρε τον Βελλίδη για το 1-0. Δείτε το VIDEO:

Στο 60' ο Παναθηναϊκός έκανε δύο τα τέρματά του μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέτριτς. Ο Τελάντερ ήταν εκείνος που κέρδισε το πέναλτι για αντικανονικό μαρκάρισμα του Μπέριου μέσα στην περιοχή και ο Κροάτης ανέλαβε την εκτέλεση, γράφοντας το 2-0.

Δέκα λεπτά μετά το δεύτερο γκολ του Παναθηναϊκού, ο ΠΑΣ μείωσε σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσάβες, μετά από χέρι του Ταυλαρίδη μέσα στην περιοχή σε σουτ του Μπέριου.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, ο Αμπέντ με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.