Γκολ και ευκαιρίες για τον Πανθρακικό

Φιλική νίκη 3-0 επί του Αχαρναϊκού πέτυχε ο Πανθρακικός το απόγευμα της Τετάρτης σε παιχνίδι που διεξήχθη στο Κοκκινόχωμα Καβάλας.

Εκτός από τα τρία γκολ η ομάδα του Άκη Μάντζιου, που είχε την υπεροχή, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για ευρύτερο σκορ.

Το σκορ άνοιξε λίγα λεπτά μετά τη συμπλήρωση 15 λεπτών ο Γκιγιέρμο Πέρες με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, το 2-0 έγινε από τον Χασομέρη στο 71', ενώ στο 88' ο Σερφά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η σύνθεση του Πανθρακικού: Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Σερφά, Μπεν Σαμπάτ, Εμπόου, Μεχία, Κάσες, Πέρες, Τζάνης, Τσουμάνης, Λίτσκας.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Πασχαλάκης, Μπαϊκαρά, Ζδράβος-Ρίζος, Χρήστου, Χασομέρης, Φραγκούλης, Καθάριος, Γκουτσίδης και ο Μπρένο (19χρονος Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής υπό δοκιμή).