Πετράκης: "Στο τέλος θα δούμε τι έχουμε καταφέρει"

Ο Γιάννης Πετράκης δεν θέλησε ν' ανεβάσει απότομα τον πήχη.

Πετράκης ΠΑΣ Γιάννινα

Το 2-0 στη Λέσβο διατήρησε τον ΠΑΣ Γιάννινα σε τροχιά πλέι οφ, αλλά ο Γιάννης Πετράκης συνέστησε υπομονή.

Ο προπονητής της ηπειρωτικής ομάδας σχολίασε: " Πετύχαμε μια πάρα πολύ σπουδαία νίκη απέναντι σε μια ομάδα που βρίσκεται άδικα σε αυτή τη θέση. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε πολύ καλή προσέγγιση, περιορίσαμε την Καλλονή, ενώ εμείς εκτός από το γκολ, είχαμε και άλλες ευκαιρίες. Από την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Στο δεύτερο ημίχρονο το μεγαλύτερο πρόβλημα που είχαμε ήταν το ότι δεν κρατούσαμε την μπάλα στα πόδια μας, με την Καλλονή να έχει τον έλγχο και τις ευκαιρίες. Ήμασταν τυχεροί.

Έχουμε κάνει πολύ καλύτερα παιχνίδια και πρόσφατα και στο παρελθόν.

Αυτό που μας απασχολεί είναι το επόμενο παιχνίδι. Να είμαστε καλά και συγκεντρωμένοι στο επόμενο παιχνίδι και στο τέλος θα δούμε τι ακριβώς έχουμε καταφέρει".