Ήττα για Πλατανιά στο πρώτο φιλικό της σεζόν

Την ήττα με 4-3 από την αρμένικη Γκαντζαράμ Καπάμ γνώρισε στο πρώτο φιλικό της προετοιμασίας του ο Πλατανιάς.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ με τον Μπανανά στο 8', ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γουνδουλάκης έγραψε το 2-0. Πριν τελειώσει το πρώτο μέρος ο Γιακουμάκης χρίστηκε κι αυτός σκόρερ, με το πρώτο 45λεπτο να βρίσκει τους Κρητικούς μπροστά με 3-1.

Στην επανάληψη ο Παράσχος άλλαξε σχεδόν όλη την 11άδα κάτι που έδωσε την ευκαιρία στην Γκαντζαράμ Καπάμ να πιάσει απροετοίμαστο τον Πλατανιά. Οι Αρμένοι κατάφεραν τελικά να φέρουν τα πάνω κάτω στην αναμέτρηση και να πανηγυρίσουν τη νίκη με 4-3. Μπορεί το αποτέλεσμα να μην ήταν το ιδανικό για την ομάδα των Χανίων, όμως ο Έλληνας κόουτς είδε πως οι παίκτες του (ειδικά αυτοί που αγωνίστηκαν στο πρώτο μέρος) βρίσκονταν σε πολύ καλή κατάσταση.