Δεύτερη φιλική νίκη για Βέροια

Μετά τη νίκη της επί της τουρκικής Οσμανλίσπορ, η Βέροια επικράτησε και στο δεύτερο της φιλικό επί ολλανδικού εδάφους, αυτή τη φορά της Ντε Χάαχ με 2-1.

Το δύο στα δύο έκανε η Βέροια στα φιλικά επί ολλανδικού εδάφους. Η ομάδα της Ημαθίας επικράτησε με 2-1 της Ντεν Χάαχ παίζοντας κατά διαστήματα αρκετά καλό ποδόσφαιρο.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα ο Σωτήρης Μπαλάφας με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ, έπειτα από εκτέλεση πλαγίου του Μαλόν. Έξι λεπτά αργότερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής έγραψε το 2-0. Μετά από σέντρα του Άρσε, ο Έλληνας χαφ κινήθηκε στο πρώτο δοκάρι και με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Χάνσεν. Οι Ολλανδοί το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 90+1' με πέναλτι.

ΒΕΡΟΙΑ:Τζόναθαν Λόπεθ, Μαλόν, Μαραγκός, Εντζενγκέλε, Τσουμάνης, Μπαλάφας, Βεργώνης, Άρσε, Μεληκιώτης, Μερεμπασβίλι, Ναζλίδης. Έπαιξαν και οι: Όστοϊτς, Μπατιόν, Γεωργιάδης, Τάτος, Γιαννούλης, Νέτο, Μάνος, Μπουζούκης, Ντόγος, Καρακώστας.