Πλήγωσε ξανά τον Παναθηναϊκό ο Μπαλάφας

Το... δέκα το καλό πέτυχε ο Σωτήρης Μπαλάφας απέναντι στον Παναθηναϊκό, αφού το γκολ του απέναντι στους πράσινους ήταν το 10ο στην μεγάλη κατηγορία. Ο Έλληνας άσος έχει... παράδοση απέναντι στο "τριφύλλι" (VIDEO).

balafas

Ο Παναθηναϊκός έπαιξε με τη φωτιά και κάηκε στην Βέροια. Μετά από ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη έδειξε τη γνωστή προβληματική εικόνα και η "βασίλισσα" παίρνοντας θάρρος ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Το γκολ για την ομάδα του Θωμά Γράφα πέτυχε ο Σωτήρης Μπαλάφας, ο οποίος ταλαιπωρήθηκε από σοβαρούς τραυματισμούς τα τελευταία χρόνια. Δεν είναι η πρώτη φορά που ο 30άχρονος άσος σκοράρει απέναντι στους πράσινους, αφού έχει ξεκινήσει τη δική του... παράδοση.

ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΛΑ

Τη σεζόν 2006-2007 ο Μπαλάφας βρισκόταν στον ΠΑΟΚ και στο ματς κόντρα στους πράσινους όχι μόνο σκόραρε, χαρίζοντας τη νίκη, αλλά έφτιαξε και το άλλο γκολ του "δικέφαλου"!

Συνολικά μετρά δέκα τέρματα σε Α' Εθνική και Super League. Τα επτά έχει πετύχει με τη φανέλα του ΠΑΟΚ και τα τρία με αυτή της Βέροιας.