Χαστούκισε αντίπαλό του και αποβλήθηκε ο Αφελάι

Την απευθείας κόκκινη κάρτα αντίκρισε ο Ιμπραΐμ Αφελάι στο ματς της Στόουκ με την Γουέστ Μπρομ επειδή χαστούκισε αντίπαλό του μετά από μαρκάρισμα. Δείτε τη φάση.

Κακό είναι το ξεκίνημα του Ιμπραΐμ Αφελάι στην Στόουκ. Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, όχι μόνο δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές της Premier League, αλλά κατάφερε και να αποβληθεί με απευθείας κόκκινη κάρτα στο Σαββατιάτικο (29/8) ματς κόντρα στην Γουέστ Μπρομ (ήττα με 0-1).

Στο 25ο λεπτό του αγώνα, δέχθηκε ένα μαρκάρισμα από τον Κρεγκ Γκάρντνερ και έπεσε θεαματικά στο χορτάρι. Όταν στη συνέχεια ο αντίπαλός του προσπάθησε να του πει να σηκωθεί, ο Ολλανδός εκνευρίστηκε και απάντησε με ένα χαστούκι. Ο διαιτητής το είδε και συνεπώς τον απέβαλε:

Να σημειωθεί ότι έξι λεπτά αργότερα κι άλλος παίκτης της Στόουκ, ο Τσαρλς Άνταμ αποβλήθηκε κι αυτός με απευθείας κόκκινη κάρτα.