Έβρος Σουφλίου - Άρης 0-3

Με τον Καπνίδη να σκοράρει δις και τον Πόι να βρίσκει δίχτυα σε ακόμη ένα παιχνίδι ο Άρης πέρασε από το Σουφλί, επικρατώντας με 3-0 του Έβρου για την 12η αγωνιστική της Γ' Εθνικής και ολοκλήρωσε νικηφόρα τη χρονιά, διευρύνοντας στα 8 παιχνίδια το αήττητο σερί του.

Ο κακός αγωνιστικός χώρος δεν βοήθησε ιδιαίτερα στο ξεκίνημα τον Άρη, ο οποίος ωστόσο έχασε την πρώτη του καλή στιγμή μόλις στο 5ο λεπτό, με τον Γκουτζελά να αποκρούει την προσπάθεια του Πόι. Οι φιλοξενούμενοι πίεζαν για το γκολ σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Το πολυπόθητο γκολ για τους "κίτρινους" ήρθε στο 55' όταν έπειτα από γύρισμα του Πόι, ο Καπνίδης με προβολή άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Πάουλο Κάμπος. 18 λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα προσωπικά τέρματά του αλλά και αυτά του Άρη με κεφαλιά μετά από γύρισμα του Σουνά.

Τα πράγματα δυσκόλεψαν πολύ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι δέχθηκαν και τρίτο γκολ στο 85'. Ο Καπνίδης πλάσαρε, ο Γκουτζελάς απέκρουσε και ο Πόι βρήκε την ευκαιρία να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να βάλει για ακόμη ένα παιχνίδι το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, γράφοντας το τελικό 0-3.

Άρης: Kαρατζιοβαλής, Γιαννίτσης, Φερνάντες, Γκίνο, Λιόλιος, Προβατίδης, Λεμονής, Παπαδόπουλος (79' Ντούνγκα), Σουνάς, Καπνίδης, Πόι (87' Βασιλόπουλος).

Έβρος Σουφλίου: Γκουιζελάς, Λαμπερνάκης, Αντωνιάδης (69' Ερκάν), Λίτσιος, Τσοπάνης, Δραγανίδης, Εμρέ (61' Παναγιώτου), Εφραιμίδης, Κουρέλλας, Μάλκα, Τοπούζης.

To LIVE του αγώνα:

14:57
Καλησπέρα σας. Ο Άρης φιλοξενείται στο Σουφλί από την ομάδα του Έβρου, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής. Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 15:00.
14:58
Οι "κίτρινοι" είναι για 7 παιχνίδια αήττητοι και με νίκη σήμερα θα διατηρηθούν στην κορυφή της βαθμολογίας.
15:01
Έβρος Σουφλίου: Γκουτζελάς, Αντωνιάδης, Τσαπάνης, Λίτσιος, Λαμπερνάκης, Μάλκα, Εφραιμίδης, Δραγανίδης, Εμρέ, Τοπούζης και Κουρέλας

Άρης: Καρατζιοβαλής, Γκίνο, Γιαννίτσης, Φερνάντες, Λιόλιος, Λεμονής, Προβατίδης, Παπαδόπουλος, Σουνάς, Καπνίδης και Πόι.
15:05
Ξεκίνησε το παιχνίδι με τους γηπεδούχους στη σέντρα.
15:08
Πρώτη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους στο 2ο λεπτό, με τιν Καρατζιοβαλή ωστόσο να "καθαρίζει" την φάση.
15:10
Από σέντρα του Γκίνο, ο Πόι βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή αλλά ο Γκουτζελάς κατάφερε να αποκρούσει την προσπάθεια του Αργεντίνου. Καλή ευκαιρία για τον Άρη στο 5'.
15:11
Ο Πόι στο 7ο λεπτό σπαταλάει μια ακόμη καλή στιγμή για τον Άρη, καθώς από καλή θέση δεν μπόρεσε να πιάσει σωστά το σουτ που επιχείρησε.
15:14
Νέα ευκαιρία για τον Άρη, που πιέζει πολύ για το γκολ. Ο Παπαδόπουλος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Γκουτζελάς με τα ακροδάχτυλα έδιωξε σε κόρνερ! Εξαιρετική επέμβαση από τον γκολκίπερ των γηπεδούχων στο 8'.
15:15
Στην εξέλιξη της φάσης και μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Πόι έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα μόλις άουτ.
15:23
Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους στο 17'. Ο Εμρέ έπιασε ένα καλό σουτ που πέρασε μόλις άουτ από το αριστερό δοκάρι του Καρατζιοβαλή.
15:25
Κεφαλιά του Τοπούζη μπλοκάρει ο Καρατζιοβαλής στο 19'.
15:25
Χωρίς επιτυχία το μακρινό σουτ του Σουνά στο 20'.
15:33
Από σέντρα του Πόι ο Γκουτζελάς έχασε την μπάλα, ωστόσο ο Σουνάς σάστισε και με προβολή δεν κατάφερε να φτάσει στην μπάλα και να την στείλει στα δίχτυα. Στο 25ο λεπτό η φάση.
15:36
Ακόμη μια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη στο 31'! Από γύρισμα του Πόι, ο Παπαδόπουλος έστρωσε στον Προβατίδη αλλά το πλασέ του τελευταίου έβγαλε με υπερπροσπάθεια ο Γουτζελάς.
15:43
Ο Καρατζιοβαλής στο 38' διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ την εκτέλεση φάουλ του Εφραιμίδη. Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους.
15:51
Ημίχρονο στο Σουφλί, στο 0-0 οι δύο ομάδες. Βαρύ το τερέν, αλλά κάμποσες οι χαμένες ευκαιρίες, κυρίως για λογαριασμό του Άρη.
16:10
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
16:11
Ο Γκουτζελάς μπλοκάρει την κεφαλιά του Γκίνο από κόρνερ του Σουνά στο 48'.
16:14
Φερνάντες αρχικά και Γιαννίτσης στη συνέχεια απομακρύνουν την μπάλα σε επικίνδυνη επίσκεψη των γηπεδούχων στα καρέ του Άρη.
16:17
Γκολ! Γύρισμα του Πόι από αριστερά και ο Καπνίδης με προβολή βάζει μπροστά στο σκορ τον Άρη στο 55'!
16:20
Αλλαγή για τον Έβρο στπο 61', Παναγιώτου αντί Εμρε στο ματς.
16:26
Ο Σουνάς έδωσε στον Καπνίδη, αυτός γύρισε και πάλι για τον Σουνά που όμως δεν κατάφερε να κάνει την προβολή για να απειλήσει. Στο 66'.
16:31
Ο Αντωνιάδης άφησε την θέση του στον Ερκάν. Δεύτερη αλλαγή για τον Έβρο στο 69'.
16:32
Οι γηπεδούχοι στο 70' διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι (χέρι του Φερνάντες) σε προσπάθεια του Τοπούζη.
16:33
SAVVAS 7 : Pame ARIANARA...(OLYMPIAKOS EIMAI)
16:33
ΑΡΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑΣ 3 : Παμε γερα Αριαναρα μου!!
16:33
Δημητρης : Εθνικος αλεξανδρουπολης και αντε γεια
16:35
Γκολ! Από το γύρισμα του Σουνά, ο Καπνίδης με κεφαλιά διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα αλλά και αυτά του Άρη, που πλέον προηγείται με 2-0 στο 73ο λεπτό.
16:40
Ο Ντούνγκα αντικαθιστά τον Παπαδόπουλο στο 79ο λεπτό. Πρώτη αλλαγή για τον Άρη.
16:44
Κίτρινη κάρτα για τον Πόι στο 83'.
16:47
Γκολ! Ο Πόι θα πάρει το ριμπάουντ, μετά την απόκρουση του Γκουτζέλα στο πλασέ του Καπνίδη και σε κενή εστία θα σημειώσει το 3-0 για τον Άρη.
16:50
Ο Βασιλόπουλος στην θέση του Πόι στο 87'.
16:52
Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο Σουφλί, ο Άρης με δύο γκολ του Καπνίδη και ένα από τον Πόι, επικράτησε με σκορ 0-3 του Έβρου.