Άρης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1 (VIDEO)

Με πρωταγωνιστή της τελευταίας στιγμής, τον Αντώνη Καπνίδη, ο Άρης κατάφερε να πάρει την ισοπαλία στο "Κλεάνθης Βικελίδης" με 1-1 απέναντι στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Τρομερή εμφάνιση από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Γιάννη Φυσέκη. Χαμένο πέναλτι για τους "κίτρινους" στο 62'.

Ο Άρης μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση, χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες με τον Ρένια, όμως ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Γιάννης Φυσέκης έσωσε και στις δύο περιπτώσεις την ομάδα του. Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης άντεξε στην πίεση των "κιτρινόμαυρων" και στο 23ο λεπτό "πάγωσε" το "Κλεάνθης Βικελίδης", με τον Γαϊδατζή να πλασάρει τον Δημήτρη Καρατζιοβαλή κάνοντας το 0-1.

Οι παίκτες του Πάουλο Κάμπος προσπάθησαν να ξεπεράσουν το "σοκ", χάνοντας δύο σημαντικές ευκαιρίες με τους Σουνά και Καπνίδη. Οι παίκτες του Εθνικού προσπάθησαν να εκμεταλλευτούν τους κενούς χώρους και απείλησαν με τους Ελληνίδη και Μπαρμπαγιάννη. Τη σημαντικότερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου, μετά το γκολ, έχασε ο Άρης, όταν ο Σουνάς εκτέλεσε το φάουλ, ο Φερνάντες έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Φυσέκη.

Οι "κίτρινοι" προσπάθησαν στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου να φέρουν το ματς στα ίσα, χάνοντας μία τρομερή ευκαιρά με τον Φερνάντες, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά ο Φυσέκης με εκπληκτική εκτίναξη παραχώρησε το κόρνερ. Στο 62' ο Άρης κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Λειβαδιώτη, όμως ο Σουνάς έστειλε την μπάλα άουτ.

Έξι λεπτά αργότερα οι παίκτες του Κάμπος θα χάσουν ακόμα μία σπουδαία ευκαιρία, όταν ύστερα από κεφαλιά του Γιαννίτση, ο Φυσέκης απογειώθηκε στο "γάμα" της εστίας του και απομάκρυνε τη μπάλα με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ. Τελικά, το "γόρδιο δεσμό" για τον Άρη έλυσε ο Καπνίδης, ο οποίος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε με σουτ να κάνει το 1-1 και να χαρίσει την ισοπαλία στους γηπεδούχους.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Άρης: Kαρατζιοβαλής, Γιαννίτσης, Φερνάντες, Λιόλιος, Γκίνο, Λεμονής, Προβατίδης, Σουνάς, Παπαδόπουλος (57' Σταυρόπουλος), Καπνίδης, Ρένια

Εθνικός Αλεξανδρούπολης: Φυσέκης, Θάνος, Κατρανίτσας, Παρασκευάς (12' Λειβαδιώτης), Μπαρμπαγιαννίδης, Τορομανίδης, Πελτέκης (59' Σιμτσάκης), Ελληνίδης,Γκαϊδατζής, Φλώρος, Μαμούτ (69' Τσαμουρλίδης)

Το live

16:49
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής μεταξύ του Άρη και του Εθνικού Αλεξανδρούπολης.
16:50
Ο Άρης βρίσκεται στην 1η θέση της βαθμολογίας, με 26 βαθμούς, έναν περισσότερο από την Καβάλα και τον Πανσερραϊκό, ενώ ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης στην 5η, με 19.
16:52
Ο Πάουλο Κάμπος, δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες των τραυματιών, Γκόλια, Μαζουλουξή, του ανέτοιμου Χιντασέλι, καθώς και του τιμωρημένου Πόι, ο οποίος είναι ο μεγάλος απόντας της σημερινής αναμέτρησης.
16:57
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Άρης: Kαρατζιοβαλής, Γιαννίτσης, Φερνάντες, Λιόλιος, Γκίνο, Λεμονής, Προβατίδης, Σουνάς, Παπαδόπουλος, Καπνίδης, Ρένια

Εθνικός Αλεξανδρούπολης: Φυσέκης, Θάνος, Κατρανίτσας, Παρασκευάς, Μπαρμπαγιαννίδης, Τορομανίδης, Πελτέκης, Ελληνίδης,Γκαϊδατζής, Φλώρος, Μαμούτ
16:58
Στον πάγκο για τον Άρη: Σταυρόπουλος, Συμεωνίδης, Χουζούρης, Μπαϊμάκης, Λιόνης, Ντούνγκα, Βασιλόπουλος

Στον πάγκο για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης: Λειβαδιώτης, Κόσκολος, Σιμτσάκης, Συριτούδης, Σιβούδης, Τσαμουρλίδης, Θεοδωράκης
16:59
Ολα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης
17:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
17:05
3' Ευκαιρία για τον Άρη με τον Ρένια, ο οποίος δεν μπόρεσε να πλασάρει εντός μικρής περιοχής με τους αμυντικούς των φιλοξενούμενων να παραχωρούν το πρώτο κόρνερ.
17:11
Χωρίς κάποια αξισημείωτη φάση στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τον Άρη να πιέζει και τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης να έχει κλειστεί στα καρέ του.
17:13
12΄ Αλλαγή για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Ο Λειβαδιώτης στη θέση του Παρασκευά.
17:20
4-0 οι τελικές για τον Άρη μέχρι τώρα. Οι "κιτρινόμαυροι" έχουν κλείσει τον Εθνικό στο μισό γήπεδο, αλλά δεν έχουν βρει χώρους μέχρι στιγμής.
17:23
19' Καλή ευκαιρία για τον Άρη! Σέντρα ακριβείας του Προβατίδη, ο Ρένια έκανε το σουτ όμως ο Φυσέκης μπλόκαρε την μπάλα.
17:23
23' ΓΚΟΛ ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης!
17:25
Ο Γαϊδατζής παρά την πίεση του Γιαννίτση, στέκεται όρθιος και πλασάρει τον Καρατζιοβαλή για το 0-1.
17:26
25' Σουτ από τον Σουνά, αποκρούει ο Φυσέκης!
17:29
27' Ακόμα μία ευκαιρία για τον Άρη! Κεφαλιά του Καπνίδη, μπλοκάρει ο Φυσέκης και πάλι.
17:31
Πιέζει ο Άρης για την ισοφάριση.
17:35
35'  Καλή ευκαιρία για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης! Δυνατό σουτ του Ελληνίδη, ο Καρατζιοβαλής έπεσε στη δεξιά του γωνία και απομάκρυνε σε κόρνερ.
17:39
37' Νέα ευκαιρία για τον Άρη! Ο Καπνίδης βγήκε τετ-α-τετ έπειτα από μπαλιά του Προβατίδη, όμως και πάλι ο Φυσέκης αρνήθηκε το γκολ.
17:41
38΄ Ευκαιρία για τον Εθνικό! Ο Μπαρμπαγιάννης αμαρκάριστος έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καρατζιοβαλή.

17:41
40' Σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα άουτ!
17:42
42' Δοκάρι για τον Άρη!
17:44
Φάουλ του Σουνά, ο Φερνάντες κάνει την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι!
17:47
45' Τέλος ημιχρόνου.
17:47
Επιστρέφουμε σε 15 λεπτά.
18:05
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
18:07
48' Σουτ του Καπνίδη, η μπάλα άουτ.
18:10
Δυνατά έχει μπει ο Άρης με στόχο την ισοφάριση.
18:12
52' Συνεχόμενα κόρνερ για τους "κίτρινους".
18:13
55' Σουτ του Πελτέκη η μπάλα πολλά μέτρα μακριά από την εστία του Καρατζιοβαλή.
18:15
56' Τρομερή ευκαιρία για τον Άρη! Εκτέλεση φάουλ του Σουνά, ο Φερνάντες θα κάνει το σουτ και ο Φυσέκης με εκπληκτική εκτίναξη θα παραχωρήσει το κόρνερ.
18:17
57' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Ο Σταυρόπουλος αντικαθιστά τον Παπαδόπουλο.
18:19
59΄ Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Ο Σιμτσάκης στη θέση του Πελτέκη.
18:21
62' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Άρη!
18:21
62' Το έχασε ο Σουνάς! Η μπάλα άουτ!
18:23
Η παράβαση δόθηκε για χέρι του Λειβαδιώτη, όμως η εκτέλεση του Σουνά πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Φυσέκη!
18:26
65' Ευκαιρία για τον Άρη. Η κεφαλιά του Γιαννίτση περνάει άουτ.
18:26
67΄ Σέντρα του Γκίνο, ο Σταυρόπουλος έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ.
18:28
Τρομερή εμφάνιση από τον Γιάννη Φυσέκη. Ανίκητος σήμερα!
18:30
68΄ Απίστευτη ευκαιρία για τον Άρη! Κόρνερ του Προβατίδη, ο Γιαννίτσης έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα κατευθυνόταν προς τα δίχτυα, όμως ο Φυσέκης απογειώθηκε στο "γάμα" της εστίας του και απομάκρυνε τη μπάλα με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ.
18:30
69΄ Τελευταία αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Τσαμουρλίδης στη θέση του Μαμούτ.
18:32
71΄ Κίτρινη στον Λεμονή.
18:35
76΄Κεφαλιά του Φερνάντες η μπάλ αουτ
18:36
77' Σέντρα του Ρένια, σουτ του Προβατίδη ο Φυσέκης μπλοκάρει!

18:46
86΄ Κίτρινη στους Γκίνο και Ελληνίδη.
18:48
88' O Σουνάς έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
18:50
91' ΓΚΟΛ ο Άρης!
18:50
Ο Καπνίδης έκανε κοντρόλ με το στήθος και με σουτ νίκησε τον Φυσέκη, κάνοντας το 1-1!

18:53
93' Τέλος του αγώνα. Άρης - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1.