Ο Τάτος "λύτρωσε" τον Άρη, νίκη για ΟΦΗ

Ο Άρης τα βρήκε "σκούρα" κόντρα στον μαχητικό Καμπανιακό, όμως Ανδρέας Τάτος στο 83' έδωσε τη νίκη (2-1) και παράλληλα διατήρησε το εντός έδρας απόλυτο (6Χ6) για τους "κίτρινους". Νίκη για τον ΟΦΗ κόντρα στον Ατρόμητο Πειραιά.

Άρης - Καμπανιακός 2-1

Αήττητος και πρωτοπόρος παραμένει ο Άρης, ύστερα από 13 αγωνιστικές στη Γ' Εθνική. Οι "κίτρινοι" αντιμετώπισαν δυσκολίες απέναντι στον μαχητικό Καμπανιακό, όμως τελικά κατάφεραν να πανηγυρίσουν την 11η νίκη τους, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ανδρέα Τάτο.

Μόλις στο 11ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Κουντουρά, όμως δύο λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Καπνίδης έφερε το ματς στα ίσα με προβολή, ύστερα από σουτ του Μάρκου Ντούνη κι ασταθή απόκρουση του Κηπουρού. Οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου κυνήγησαν την ανατροπή κι είδαν την προσπάθειά τους να αποδίδει καρπούς στο 83ο λεπτό. Ο Λεωνίδας Κυβελίδης βρήκε εξαιρετικά τον Τάτο μέσα στην μεγάλη περιοχή κι ο 26χρονος άσος με κεφαλιά(!) έδωσε το προβάδισμα και παράλληλα τη νίκη στην ομάδα του.

Άρης: Σιδεράκης, Καλογέρης (63’ Κυβελίδης), Τσουμάνης, Ρόβας, Μελισσάς, Ραούλ Μπράβο (15’ Βουτσιάς), Πόι, Ιντζίδης, Καπνίδης, Τάτος, Ντούνης.

Καμπανιακός: Κηπουρός, Παπαζής, Γαβανάς, Δουρμούσης, Ρακαβίνας, Χατζόπουλος, Μπάλιος (60’ Ανδριόπουλος), Σαπανίδης, Πάλλας, Κουντουράς, Ταούλας, Πασιαλής (57’ Μαυρίδης).

ΟΦΗ - Ατρόμητος Πειραιά 2-0

Ο ΟΦΗ επέστρεψε στις νίκες, μετά από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα σε Ζωνιανά και Βάρη, επικρατώντας με 2-0 του Ατρόμητου Πειραιά. Οι Κρητικοί είχαν την υπεροχή από το πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν με προϋποθέσεις την εστία του Αθανασόπουλου. Τελικά, στην επανάληψη, οι Περογαμβράκης (76') και Πόποβιτς (83') με δύο εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι έλυσαν τον "γόρδιο δεσμό" και χάρισαν μία σημαντική νίκη στην ομάδα τους.

ΟΦΗ: Κασμερίδης, Μπολάκης, Δαμιανάκης, Κώτσιος, Φαζός, Πιθαρούλης, Περογαμβράκης, Πατινιώτης (46' Κοιλιάρας), Πόποβιτς (87' Βιγιαφάνε), Σαχινίδης, Φαμπίνιο (87' Παπατζίκος).

Ατρόμητος Π.: Αθανασόπουλος, Κολιός, Σιγάλας, Φυσαράκης, Αριανούτσος, Στρατής, Γεωργιάδης (71' Γεωργίου), Σιδηρόπουλος, Θανόπουλος, Μαρινάκης, Δανάσης.