Ανατροπή και "διπλό" για τον Άρη, πρώτη νίκη για τον ΟΦΗ

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Καβάλα, ο Άρης έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 2-1. Πρώτη νίκη για τον ΟΦΗ.

Μεγάλο "διπλό" στην Καβάλα για τον Άρη. Η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου βρέθηκε να χάνει μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης χάρη σε γκολ του Μπρατσιάνι, ο οποίος έπιασε στον... ύπνο την άμυνα των φιλοξενούμενων.

Στη συνέχεια, ο Άρης αύξησε την πίεσή του με αποτέλεσμα να πάρει τον έλεγχο του αγώνα και με κεφαλιά του Καπνίδη στο 62' να φέρει αρχικά το ματς στα ίσα (1-1).

Στο 83' οι "κίτρινοι" πήραν προβάδισμα στο σκορ με σκόρερ τον Πόι. Πολύ όμορφη συνεργασία των Τάτου, Ντούνη και Καζναφέρη, ο τελευταίος δοκίμασε το σουτ το οποίο εξουδετέρωσε με γροθιές ο Αθανασιάδης και ο Πόι ήρθε από πίσω διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Πρώτη νίκη για τον ΟΦΗ

Την πρώτη του νίκη στη Γ' Εθνική πέτυχε ο ΟΦΗ. Μετά την ήττα από τον Εθνικό και την ισοπαλία στο Νέο Ηράκλειο, οι Κρητικοί επικράτησαν της Κηφισιάς με 1-0 και πήραν το πρώτο "τρίποντο" στη Γ' Εθνική.

Οι γηπεδούχοι έχασαν τα... άχαστα στο "Γεντί Κουλέ", ωστόσο ο Περογαμβράκης ήταν αυτός που τελικά έδωσε τη λύση, ανοίγοντας το σκορ για τον ΟΦΗ στο 81' με προβολή σε κενή εστία μετά από εκληκτική ενέργεια του Φαμπίνιο, χαρίζοντας στην ομάδα του την πρώτη της νίκη.