Ασταμάτητος ο Άρης, εύκολα ο ΟΦΗ

Ο Άρης νίκησε με 2-1 του Εθνικού Αγιονερίου και έκανε το 4x4 στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής, ενώ ο ΟΦΗ πέρασε εύκολα από τη Γλυφάδα, επικρατώντας με 3-0 της ομώνυμης ομάδας.

Ο Άρης δείχνει ασταμάτητος, αφού πέρασε, έστω και δύσκολα κι από το Κιλκίς, επικρατώντας με 2-1 του Εθνικού Αγιονερίου. Οι παίκτες του Νίκου Αναστόπουλου είχαν τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και πήρε το προβάδισμα στο 34ο λεπτό με τον Μάρκο Ντούνη.

Οι "κίτρινοι" κυνήγησαν το δεύτερο γκολ, όμως κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Εθνικός έφθασε στην ισοφάριση με τον Καρασίμο στο 75ο λεπτό. Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόλις ένα λεπτό, καθώς στο 76' ο νεοεισελθών Λεωνίδας Κυβελίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και παράλληλα χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη για τους Θεσσαλονικείς σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Εθνικός Νέου Αγιονερίου: Γουναρίδης, Μπουζούρας, Τριανταφυλλίδης (84΄ Μενικάλι), Κοντσίδης, Μιλκούδης, Καρασήμος, Υψηλός, Στεφανίδης Στ, Στεφανίδης Ν., Πεχλιβάνης (46΄ Γιώργης), Δρόσος.

Άρης: Tζινάρ, Ραούλ Μπράβο, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Ρόβας, Μελισσάς, Ντούνης, Ν΄ Λουντούλου (90΄ Ντόγος), Καπνίδης (75΄ Κυβελίδης), Παυλίδης (88΄ Καλογέρης), Καζναφέρης.

"Τριάρα" ο ΟΦΗ

Στο ματς του 3ου ομίλου, ο ΟΦΗ δεν αντιμετώπισε την παραμικρή δυσκολία απέναντι στη Γλυφάδα, την οποία "φιλοδώρισε" με τρία γκολ. Μόλις στο 8ο λεπτό ο Αλέξης Περογαμβράκης άνοιξε το σκορ με ωραίο σουτ, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή. Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Ζντράβκο Πόποβιτς με απευθείας εκτέλεση κόρνερ(!) έκανε το 2-0 για τους Ηρακλειώτες, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Δημήτρης Ραπτάκης στο 78' με κοντινό πλασέ.

Γλυφάδα: Ζιώγκας, Τσιτσοφώτος, Σινάνι, Παικόπουλος, Κόντι, Μπούμπας, Παντελής, Παναγόπουλος, Καλογιάννης, Ιωάννου, Κωτσοβός

ΟΦΗ: Κασμερίδης, Ραπτάκης, Κώτσιος, Μπολάκης, Βιγιαφάνε, Φραγκουλάκης, Φαμπίνιο, Γκούμας, Πόποβιτς, Πατινιώτης (31' λ.τρ. Κοιλιάρας), Περογαμβράκης (85' Κουσίδης).