Άρης - Δόξα Δράμας 0-1

Με τον Στόικο να ευστοχεί στο κερδισμένο πέναλτι του Παπαβασιλείου στις καθυστερήσεις, η Δόξα Δράμας πήρε ηρωικό τρίποντο κόντρα στον Άρη μέσα στο "Κλεάνθης Βικελίδης", με τους "κίτρινους" να χάνουν μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσουν τον Πανσερραϊκό στην κορυφή της βαθμολογίας, μένοντας στους 7 βαθμούς.

Με τον Πάουλο Κάμπος να παρακολουθεί από τις εξέδρες την αναμέτρηση, ο Άρης είχε τις ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να πάρει βαθμό στο "Κλεάνθης Βικελίδης με τη Δόξα να τον σοκάρει και με εύστοχο πέναλτι στο 93' να "κλέβει" το τρίποντο.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες, με τον Άρη να πιέζει αλλά να μην μπορεί να διασπάσει την άμυνα της Δόξας που ήταν πολύ καλά στημένη. Μετά το 30' και ενώ δεν είχαν απειληθεί ιδιαίτερα, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να σκοράρουν.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με καλύτερο ρυθμό και περισσότερες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες για να σκοράρουν. Η καλύτερη στιγμή για τον Άρη ήρθε στο 81ο λεπτό, όταν ο Σουνάς έστρωσε την μπάλα στο σημείο του πέναλτι, αλλά ο Χιντατσέλι την έστειλε άουτ.

Στις καθυστερήσεις και ενώ όλα έδειχνα ότι το μηδέν θα παρέμενε μέχρι το τέλος, ο Φερνάντες ανέτρεψε καθαρά τον Παπαβασιλείου, η Δόξα κέρδισε πέναλτι και ο Στόικος ευστόχησε, "παγώνοντας" το "Κλεάνθης Βικελίδης" και δίνοντας ένα πολύτιμο τρίποντο στους φιλοξενούμενους. Ο Άρης παραμένει στους 7 βαθμούς, μετρώντας μόλις δύο νίκες μετά από πέντε παιχνίδια στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Άρης (Μπουγιουκλής-Σίτσας): Kαρατζιοβαλής, Λιόλιος, Φερνάντες, Γιαννίτσης, Ψυχογιός, Γκόλιας (56' Παπαδόπουλος), Προβατίδης, Ατματσίδης, Σουνάς (83' Ρένια), Πόι, Καπνίδης, Aτματσίδης (69' Χιντασέλι).

Δόξα (Παντζιαράς): Σαχσανίδης, Γεωργιάδης (81' Πετρόπουλος), Γελαδάρης, Χαριτωνίδης, Σιάμπος, Ντουτσαρίδης, Σμίλιανιτς, Στόϊκος, Κωνσταντινίδης (89' Αθανασιάδης), Κυριακίδης (78' Παπαβασιλείου), Μουδούρογλου

Το LIVE του αγώνα

14:51
Άρης-Δόξα Δράμας για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Ένα ματς με άρωμα μεγάλης κατηγορίας. Καλώς ήρθατε στο live της αναμέτρησης!
14:52
Ο Άρης φιλοξενεί για 22η φορά την Δόξα Δράμας.. Στις προηγούμενες 21 αναμετρήσεις οι «κίτρινοι» μετρούν 17 νίκες, 2 παιχνίδια έληξαν ισόπαλα, ενώ οι Δραμινοί έχουν επικρατήσει 2 φορές.
14:53
Το παιχνίδι διεξάγεται για την 5η αγωνιστική υπό το βλέμμα του Πάουλο Κάμπος, νέου τεχνικού του Άρη.
14:55
Άρης (Μπουγιουκλής-Σίτσας): Kαρατζιοβαλής, Λιόλιος, Φερνάντες, Γιαννίτσης, Ψυχογιός, Γκόλιας, Προβατίδης, Ατματσίδης, Σουνάς, Πόι, Καπνίδης

Στον πάγκο: Μπαϊμάκης, Λιόνης, Λεμονής, Σταυρόπουλος, Παπαδόπουλος, Χιντασέλι, Ρένια

Δόξα (Παντζιαράς): Σαχσανίδης, Γεωργιάδης, Γελαδάρης, Χαριτωνίδης, Σιάμπος, Ντουτσαρίδης, Σμίλιανιτς, Στόϊκος, Κωνσταντινίδης, Κυριακίδης, Μουδούρογλου

Στον πάγκο: Aθανασιάδης, Κανετίδης, Περσίδης, Χαραλαμπίδης, Παπαβασιλείου, Πετρόπουλος, Τουνγελίδης
15:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση
15:05
5' Τίποτα το ιδιαίτερο στο ξεκίνημα του αγώνα. Ο Άρης έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
15:06
7' Κεφαλιά του Ατματσίδη μετά από φάουλ του Σουνά, μπλοκάρει ο Σαχσανίδης.
15:14
14' Βολέ στην κίνηση από τον Προβατίδη, στην αγκαλιά του Σαχσανίδη.
15:22
20' Συνεχίζει την πίεση ο Άρης χωρίς τη μεγάλη στιγμή ως τώρα.
15:27
27' Ο Πόι μπαίνει όμορφα από αριστερά στην περιοχή, αλλά οι αμυντικοί της Δόξας απομακρύνουν τη μπάλα στο γύρισμά του.
15:29
30' Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινίδη.
15:32
31' Ο Κωνσταντινίδης μπαίνει στην περιοχή αλλά το αδύναμο σουτ καταλήγει στα χέρια του τερματοφύλακα του Άρη. Πρώτη φορά που απειλεί η Δόξα στο παιχνίδι.
15:36
36' Ανενόχλητος ο Σιάμπος πιάνει την κεφαλιά στη μικρή περιοχή σε κόρνερ της Δόξας, η μπάλα λίγο άουτ.
15:37
Gk'01 : Οι προπονητές στον Άρη ειναι υπηρεσιακοί ;
15:38
@Gk'01 : Ναι, στο γήπεδο βρίσκεται ο Πάουλο Κάμπος ο οποίος θα αναλάβει τον Άρη.
15:39
40' Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά η Δόξα. Μετά το 27' δεν έχει απειληθεί, αντίθετα είχε δύο καλές στιγές να ανοίξει το σκορ.
15:41
40' Κίτρινη κάρτα στον Πόι
15:43
43' Δυνατό σουτ του Γελαδάρη έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
16:03
Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για τη σέντρα του β΄ημιχρόνου.
16:03
46' Ξεκίνησε η επανάληψη, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
16:04
46' Ατομική ενέργεια του Κωνσταντινίδη, το δυνατό σουτ που δοκιμάζει φεύγει λίγο άουτ.
16:06
48' Φάουλ του Προβατίδη από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ.
16:07
ΑΡΗΣ ΠΕΡΑΙΑ S.3 : ΠΑΜΕ ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ.ΕΝΑ ΓΡΗΓΟΡΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ.ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!!!
16:09
51' Εξαιρετική έμπνευση από τον Πόι, σουτάρει από πλάγια θέση έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
16:10
52' Μόνος ο Προβατίδης απέναντι στον τερματοφύλακα της Δόξας, προτιμά να γυρίσει στον Ατματσίδη αλλά το κάνει αδύναμα. Μπλοκάρει ο Σαχσανίδης.
16:11
Manos : Δόξα και τα μυαλά μας είναι μια χαρά...!!!
16:11
doxara : Παμε μωρη δοξαραααααααααααααααα!!!!!
16:11
ΑΡΗΣ ΠΕΡΑΙΑ S.3 : ΣΠΟΡΤ24 ΠΩΣ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΙΣ?ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΕΜΕΝΟΙ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ?
16:12
@ΑΡΗΣ ΠΕΡΑΙΑ S.3 : Θέλει δουλειά ο Άρης και γι' αυτό ήρθε ο Κάμπος στην ομάδα. Υλικό έχει η ομάδα για να πάει πολύ καλύτερα.
16:13
54' Τρομερό ψαλιδάκι από τον Κωνσταντινίδη, η μπάλα άουτ. Θα ήταν το γκολ της χρονιάς στη Γ' εθνική ως τώρα.
16:13
ΑΡΗΣ ΘΕΡΜΗ SUPER 3 : ΜΟΝΟ ΑΡΗΣ ΛΕΜΕ! ΠΑΜΕ ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ! ΓΕΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΘΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!
16:14
56' Ωραίο παιχνίδι στην επανάληψη, με ρυθμό και ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες για να σκοράρουν.
16:14
57' Αλλαγή: Ο Παπαδόπουλος στη θέση του Γκόλια.
16:15
doxa-4- : Αντε Δοξααααα τρελανε μας!!!!!παμε για το διπλο!!!
16:16
59' Κίτρινη κάρτα στον Στόικο.
16:18
60' Απευθείας φάουλ του Παπαδόπουλου, στην αγκαλιά του Σαχσανίδη.
16:19
ΑΡΗΣ ΡΕ : Έλα ρε καψούρα κιντρινόμαυρε θεέ! Μόνο νίκες μέσα έξω πρέπει! Πάμε να επιστρέψουμε εκεί που ανήκουμε!
16:19
63' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο
16:20
64' Μακρινό σουτ του Σμίλιανιτς, δεν ανησυχεί ο πορτιέρο του Άρη. Στην αγκαλιά του η μπάλα.
16:25
DOXA ANIMALS!!! : αντε μαυραετεεεε!γερααα!!!ΔΟΞΑΡΑ ΡΕ!!!
16:27
69' Ο Χιντατσέλι στη θέση του Ατματσίδη. Ο 20χρονος που μπαίνει είναι Γεωργιανής καταγωγής, έχει μεγαλώσει όμως στη Δόξα και προέρχεται από τις μικρές της ομάδες. Και τώρα μπαίνει στον αγώνα με τη φανέλα του Άρη.
16:27
71' Κίτρινη κάρτα στον Γελαδάρη
16:27
chr123 : Εχει κόσμο στο γήπεδο?
16:28
@chr123 : Δεν έχει πολύ κόσμο το Βικελίδης από όσο μπορούμε να δούμε από τον τηλεοπτικό δέκτη.
16:28
AΡEIANAΡA : ΜΟΝΟ ΑΡΗΣ ΕΔΩ! 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ!!
16:29
αρισ πτολεμαιδα : παμε αρειαναρα μου
16:29
73' Ο Άρης είναι αυτός που πιέζει πλέον για το γκολ. Η Δόξα περιμένει για να χτυπήσεις στις αντεπιθέσεις.
16:33
76' Επικύνδυνο γύρισμα του Πόι από αριστερά, ο Ψυχογιός για λίγο δεν μπορεί να κάνει την προβολή για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα!
16:34
77' Οι εντολές του προπονητή της Δόξας ξεκάθαρες: ''Κλείστε τους διαδρόμους να κρατήσουμε το 0-0.'' Θυμίζουμε ότι οι μαυραετοί δεν έχουν ακόμα βαθμό εκτός έδρας.
16:35
78' Ο Παπαβασιλείου στη θέση του Κυριακίδη.
16:36
9-2 τα κόρνερ για τον Άρη.
16:37
80' Τελευταίο δεκάλεπτο στο Βικελίδης, αναμένεται να έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.
16:38
81' Τεράστια ευκαιρία από τον Χιντατσέλι! Ο Σουνάς του στρώνει την μπάλα για έτοιμο γκολ από το σημείο του πέναλτι, αυτός σουτάρει άουτ!
16:41
84' O Ρένια στη θέση του Σουνά. Κλείνει τις αλλαγές ο Άρης.
16:42
85' Στο μισό γήπεδο ο Άρης πλέον τη Δόξα. Η αστοχία στην τελική προσπάθεια τον έχει κρατήσει στο μηδέν.
16:45
89' Ο Αθανασιάδης στη θέση του Κωνσταντινίδη.
16:48
91' Πέναλτι κερδίζει η Δόξα!!!
16:49
Ο Φερνάντες ανατρέπει καθαρά τον Παπαβασιλείου. Πέναλτι κερδίζει η Δόξα σε αντεπίθεση και φλερτάρει με το πρώτο της γκολ μακριά από τη Δράμα φέτος!
16:49
93' ΓΚΟΛ! Ο Στόικος ευστοχεί στο πέναλτι και παγώνει το Βικελίδης!
16:51
ΑΡΗΣ ΜΕΧΡΙ ΘΑΝΑΤΟΥ : ΕΛΕΟΣ! Ε-Λ-Ε-Ο-Σ!!! ΜΟΝΟ ΑΡΗΣ ΠΑΝΤΑ!
16:52
Τελευταίο σφύριγμα στο παιχνίδι, η Δόξα παίρνει μία ανέλπιστη νίκη!
16:52
ΤΕΛΙΚΟ: Άρης-Δόξα Δράμας 0-1
16:53
Αποδοκιμαζίες στο Κλεάνθης Βικελίδης. "Φάνηκαν τα προβλήματα σήμερα, δημιουργήσαμε πολλές φάσεις αλλά οι κλασικές ευκαιρίες ήταν λίγες", δηλώνει ο Τοπαλίδης στην κάμερα της NOVA.
16:55
Aνάμεικτα τα συναισθήματα από τον προπονητή της Δόξας: "Έχω μεγαλώσει σε αυτό το γήπεδο, είναι στενάχωρη η κατάσταση. Εύχομαι να βρει το δρόμο του ο Άρης και να βγει πρωταθλητής. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο της Δόξας ο οποίος στηρίζει τα παιδιά, την προσπάθειάς μας", τόνισε ο Παντζιαράς.