Ισοπαλίες για Άρη και ΟΦΗ

Στη Χρυσούπολη σταμάτησε το απόλυτο σερί του Άρη (5/5), ο οποίος έμεινε στο 1-1 με τον Νέστο σε ένα ματς με αρκετή ένταση. "Λευκή" ισοπαλία στη Ρόδο για τον ΟΦΗ.

Σε ένα ματς με αρκετή ένταση και ολιγόλεπτη διακοπή, Άρης και Νέστος Χρυσούπολης ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Αρκετοί οπαδοί των "κίτρινων" δεν είχαν καταφέρει να μπουν στο γήπεδο, ενώ είχαν κυλήσει περίπου 15 λεπτά αγώνα, με αποτέλεσμα να επικρατήσει ένταση και η αστυνομική δύναμη να προχωρήσει σε χρήση δακρυγόνων.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στην πρώτη ουσιαστική ευκαιρία τους με τον Σγκούρι στο 62ο λεπτό. Η απάντηση από την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου ήρθε στο 75', όταν ο Καπνίδης, στην πρώτη επαφή με την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα με τακουνάκι, γράφοντας το τελικό 1-1.

Νέστος Χρυσούπολης: Καραβελίδης, Παυλακάκης, Μπουλγουράς (80΄Γαμπρέλης), Σεφερίδης, Χασάνογλου, Μκριτσιάν, Παπαδάτος, Γκατζολάρι, Λαζαρίδης (70΄Δεσύλας), Κούτεφ (53΄Μαχαιρούδης), Σγκούρι

Άρης: Τζινάρ, Γεωργιάδης (λ.τρ. 28΄Παυλίδης), Σαμαράς, Ρόβας (68΄Καπνίδης), Μελισσάς, Ραούλ Μπράβο, Ντούνης, Κυβελίδης, Κωνσταντινίδης (58΄Κωνσταντινίδης), Τάτος, Καζναφέρης.

Ιάλυσος - ΟΦΗ 0-0

Χωρίς νικητή έληξε το ματς στη Ρόδο ανάμεσα στον Ιάλυσο και τον ΟΦΗ. Οι Κρητικοί είχαν την κατοχή της μπάλας σε όλη την διάρκεια του αγώνα, έχασαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο 3′ με τον Πόποβιτς, ωστόσο το μόλις 1 σουτ σε 95 λεπτά παιχνιδιού δεν του έδωσε την ευκαιρία να πάρει κάτι περισσότερο από το ματς.

Ο ΟΦΗ προσπάθησε κυρίως μέσω στημένων φάσεων να στείλει τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, ενώ πίεσε περισσότερο στο τελευταίο τέταρτο με την είσοδο στο γήπεδο του Σαχινίδη. Η αποβολή του Παφιάκη στο 83' "έγειρε" περισσότερο το παιχνίδι στην περιοχή των γηπεδούχων όμως το γκολ δεν ήρθε για τον ΟΦΗ.