Φορτσάτος στην πρεμιέρα του ο Αρης

Με το δεξί μπήκε ο Άρης στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, επικρατώντας 2-0 του Απόλλωνα Κρύας Βρύσης.

Με ένα γκολ στις καθυστερήσεις του κάθε ημιχρόνου ο Άρης -ο οποίος την περασμένη αγωνιστική είχε ρεπό- πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης στο "Κλεάνθης Βικελίδης" και ξεκίνησε με τρεις βαθμούς την πορεία του στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Ο Άρης ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και θα μπορούσε να φτάσει σε νίκη με μεγαλύτερο σκορ αν οι παίκτες του ευστοχούσαν στις πολλές τελικές που είχαν

Το σκορ άνοιξε ο Καπνίδης στο 45ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ντούνης διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΡΗΣ (Ν. Αναστόπουλος): Tζινάρ, Γεωργιάδης, Τσουμάνης, Ραούλ Μπράβο, Μελισσάς, Καζναφέρης, Ρόβας (75΄Παυλίδης), Ν΄Λουντούλου (89΄Καλογέρης), Πόι (60΄Ντούνης), Τάτος, Καπνίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ (Ν. Παπανώτας): Παπαδόπουλος Χ., Παπαδόπουλος Γ. (71΄Χατζηστεφάνου) Παπαδόπουλος Σ., Κίτσας, Βοτάρης, Καρυπίδης (61΄Σιδηρόπουλος Π), ΜισαηλίδηςΠ., Σιδηρόπουλος Χ.(77΄Ασλαμπάλογλου), Πετρίδης, Νίρλας, Ιβιτς