"Τεσσάρα" ο ΟΦΗ στον ΠΑΟ Κρουσώνα

Ο ΟΦΗ "ξέσπασε" στον ΠΑΟ Κρουσώνα, τον οποίο... φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ στο "Γεντί Κουλέ" για την 6η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής. Δείτε όλα τα αποτελέσματα.

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη σημείωσε ο ΟΦΗ στον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής. Οι Ηρακλειώτες τέθηκαν αντιμέτωποι με τον ΠΑΟ Κρουσώνα, τον οποίο... φιλοδώρησαν με τέσσερα γκολ. Στο 13ο λεπτό ο Ζντράβκο Πόποβιτς άνοιξε το σκορ για τους Ομιλίτες, όμως στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι με κοντινό πλασέ του Νηστικάκη έφεραν το ματς στα ίσα.

Όμως, το δεύτερο ημίχρονο ανήκε δικαιωματικά στους παίκτες του Νίκου Γκουλή, οι οποίοι σημείωσαν δύο γκολ σε διάστημα εφτά λεπτών (52'-58') με τους Φραγκουλάκη και Περογαμβράκη (πεν.), ενώ ο Φαμπίνιο με τακουνάκι, ύστερα από σουτ του Ηλία Κώτσιου, διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

ΟΦΗ: Κασμερίδης, Μπολάκης, Βιγιαφάνε, Κώτσιος, Ραπτάκης, Γκούμας, Περογαμβράκη (83' Σαχινίδης), Φραγκουλάκης (83' Φαζός), Πόποβιτς, Κοιλιάρας (46' Τζέκος), Φαμπίνιο.

ΠΑΟ Κρουσώνα: Κουρουπάκης, Τσοχατρίδης, Μπάμπης, Κανδηλάκης, Καρυπίδης, Καλεμάκης, Ανωγειαννάκης (60' Μανιδάκης), Νηστικάκης, Πήλιος, Σούρσος (46' Σκούφος), Σαβελίδης (75' Ρομπάκης).