Εύκολα ο Πλατανιάς κόντρα σε ΙΝΚΑ

Βελτίωση σε σχέση με το φιλικό με τον Κισσαμικό και νίκη για τον Πλατανιά.

Νικηφόρο ήταν το δεύτερο τεστ που έδωσε στις εγκαταστάσεις του Μάλεμε ο Πλατανιάς, καθώς επικράτησε της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ με 3-0.

Το σκορ άνοιξε στο 6ο λεπτό ο Γιακουμάκης με σουτ, μετά από πάσα του Κουλιμπαλί. Στο 24ο λεπτό ο Στανισάβλιεβιτς με σουτ στην κίνηση έκανε το 2-0, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 64ο λεπτό ο Πριντέτα με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ντιλαβέρ.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έφτασε κοντά στο γκολ και στο 52ο λεπτό, αλλά το σουτ του Ντιλαβέρ σταμάτησε στο δοκάρι.

Πλατανιάς: Κοκκαλάς (46’ Σωτηρίου), Κουλιμπαλί (46’ Σκουλουδάκης, 70’ Παπανικολάου), Μπανανά (46’ Πριντέτα), Καρυπίδης (46’ Κάργας), Αποστολόπουλος (46’ Βάντερσον), Γκνιάτιτς (46’ Ντεβέσα), Στανισάβλιεβιτς (46’ Μουνάφο), Μενδρινός (46’ Ντίνας), Μανούσος (46’ Ηλιάδης), Τσουράκης (46’ Γουνδουλάκης), Γιακουμάκης (46’ Ντιλαβέρ

ΙΝΚΑ: Γεωργίου (46’ Καλοριζικάκης, 70’ Βλαχάκης), Ντεντάκης (70’ Ασκιτίδης), Γαλανίδης (46' Σφακιωτάκης), Παληγεώργος (46' Σάμπα), Κομπογεννητάκης (46' Σταθινάκης), Ζντράβγκοβιτς (46' Κυτράκης), Γιακουμάκης, Ταταράκης (46' Περδικάκης), Γκουτσίδης (46' Τσίτας), Τσικουδάκης (46' Παπαθανασίου), Βεστάκης (46' Δρακάκης)