Το... ανύπαρκτο πέναλτι της Ρόμα

Τελ. ανανέωση : 30/04/17 14:20

Η Λάτσιο άνοιξε το σκορ στην έδρα της Ρόμα με τον συνήθη ύποπτο Κεϊτά μόλις στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως η Ρόμα ισοφάρισε με κατά φαντασίαν πέναλτι. Τελικά είχαμε... διπλό (VIDEOS)!

Η Ίλαρι Μπλάζι γιορτάζει και ο Φραντσέσκο Τότι δεν έχασε την ευκαιρία να δείξει την αγάπη του για την πανέμορφη σύντροφό του. Δείτε το μήνυμα που της έστειλε μέσω φωτογραφίας.

Είναι δυνατόν η Μίλαν να ετοιμάζεται να εκτοξευτεί με τους πανίσχυρους Κινέζους επενδυτές και να "καίγεται" να αγοράσει παίκτη που αγωνίζεται στην Super League με τη φανέλα του Αστέρα; Και όμως γίνεται! Διαβάστε για το "colpo grosso" που έχει στα σκαριά ο ιταλικός σύλλογος...

Μία ατυχής "έμπνευση" του Χουάν Κουαδράδο στο Twitter έκανε χαρούμενους τους οπαδούς όχι όμως την ίδια την Γιουβέντους και το χορηγό της! Δείτε τη φανέλα που θα φοράει τη νέα σεζόν η "βέκια σινιόρα" (PHOTO).

Ξέσπασε με δηλώσεις του ο Αντόνιο Κασάνο που χαρακτήρισε τους Πολ Πογκμπά, Χάμες Ροντρίγκες και Μάριο Μπαλοτέλι υπερεκτιμημένους, λέγοντας πως πήραν μεταγραφές περισσότερο λόγω των μάνατζερ τους και λιγότερο λόγω της αξίας τους.

Ο Τζέκο "τα πήρε" με Σπαλέτι!

Τελ. ανανέωση : 25/04/17 11:00

Τι κι αν η ομάδα του βρέθηκε να νικάει 4-0 εκτός έδρας; Ο Έντιν Ντζέκο ήταν μέσα στα νεύρα στο παιχνίδι ενάντια στην Πεσκάρα, με συνέπεια να τα βάλει με τον προπονητή του που... αποφάσισε να τον κάνει αλλαγή. (VIDEO)

Πότε πρόλαβε η Ρόμα;

Τελ. ανανέωση : 24/04/17 22:55

Η Ρόμα "καθάρισε" μέσα σε μόλις ένα λεπτό και 21 δευτερόλεπτα την Πεσκάρα, πετυχαίνοντας δύο τέρματα.

Δεν πρόλαβαν να πανηγυρίσουν το 1-0 οι Πρωταθλητές Ιταλίας και σκόραραν εκ νέου. Η άνετη νίκη επί της Τζένοα έφερε ακόμη πιο κοντά στον τίτλο την ομάδα του Αλέγκρι στην κατάκτηση του τίτλου.

Ποιος είδε την Λάτσιο και δεν την φοβήθηκε! Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι προηγήθηκε με 5-0 στο 26ο λεπτό κόντρα στην Παλέρμο, με τον Κεϊτά μάλιστα να κάνει χατ-τρικ σε πέντε λεπτά (VIDEO).