4η αγ.: Γκολ ο Τόρες, γκέλα η Μίλαν (VIDEO)

O Φερνάντο Τόρες συνδύασε με γκολ το ντεμπούτο του ως βασικός, αλλά η Μίλαν δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Έμπολι στο "Κάρλο Καστελάνι" (2-2) για την 4η αγωνιστική της Serie A.

Τρομερά αμυντικά προβλήματα αντιμετώπισε στο ξεκίνημα η Μίλαν, με συνέπεια η Έμπολι να πάρει δίκαια προβάδισμα δύο γκολ (στο 13' με κεφαλιά του Λορέντζο Τονέλι και στο 22' με κοντινό σουτ του Μανουέλ Πουτσιαρελι) και να χάσει άλλες τρεις ευκαιρίες (14', 19', 31').

Το παρθενικό γκολ του Φερνάντο Τόρες με τη φανέλα της Μίλαν ήταν υπέροχο (ψηλοκρεμαστή κεφαλιά στο 43'), ενώ ο Κεϊσούκε Χόντα ισοφάρισε στο 58ο λεπτό, αλλά ο Ζερεμί Μενέζ σημάδεψε δοκάρι στο 62ο λεπτό και το 2-2 παρέμεινε.

Άλλη μία ευκαιρία του Ισπανού επιθετικού και η αποβολή του Μίρκο Βαλντιφιόρι στο 86ο λεπτό ήταν τα σημαντικότερα γεγονότα μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Έμπολι (4-4-2): Σέπε, Λαουρίνι (69' Χισάι), Τονέλι, Ρουγκάνι, Ρούι, Βετσίνο, Βαλντιφιόρι, Κρότσε, Βέρντι, Ταβάνο (64' Μακαρόνε), Πουτσιαρέλι (76' Ζιελίνσκι).

Μίλαν (4-3-3): Αμπιάτι, Αμπάτε, Σαπάτα, Μπονέρα, Ντε Σίλιο, Μουντάρι (46' Πόλι), Ντε Γιονγκ, Φαν Χίνκελ (31' Μποναβεντούρα), Χόντα, Μενέζ, Τόρες (81' Πατσίνι).

# Ο Μαουρίτσιο Σάρι αποβλήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου εξαιτίας διαμαρτυριών