Δυο γκολ σε ένα λεπτό στο ντέρμπι Νάπολι - Ρόμα

Φωτιά με το καλημέρα το παιχνίδι Νάπολι - Ρόμα, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 6ο λεπτό και τους φιλοξενούμενους να απαντούν λίγα δευτερόλεπτα μετά (VIDEOS)!

Roma's Lorenzo Pellegrini, left, is challenged by Napoli's Elseid Hysaj during a Serie A soccer match between Roma and Napoli, at the Rome Olympic Stadium, Saturday, Oct. 14, 2017. (AP Photo/Andrew Medichini)
Lorenzo Pellegrini Elseid Hysaj roma napoli AP IMAGES

Μετά τη νίκη-θρίλερ της Γιουβέντους μέσα στην έδρα της Λάτσιο στο 93ο λεπτό η κορυφή στο Καμπιονάτο έχει ανάψει για τα καλά. Η Νάπολι λοιπόν ήθελε μόνο νίκη κόντρα στην Ρόμα για να αυξήσει τη διαφορά της από τη δεύτερη θέση.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Ινσίνιε έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους με όμορφο πλασέ και τη μπάλα να βρίσκει ελάχιστα στο πόδι του Κώστα Μανωλά. Ένα λεπτό αργότερα οι Ρωμαίοι απάντησαν με τον Ουντέρ, ο οποίος κρέμασε, με τη βοήθεια του Ρούι, τον Ρέινα.

Η Ρόμα μάλιστα έκανε την ανατροπή στο 26ο λεπτό με κεφαλιά του Τζέκο!