Ο Φετφατζίδης λύτρωσε την Τζένοα με δύο γκολ κόντρα στην Σασουόλο (VIDEOS)

Στην πρώτη του φετινή συμμετοχή ως βασικός στο πρωτάθλημα, ο Γιάννης Φετφατζίδης πέτυχε ένα όμορφο γκολ στην αναμέτρηση της Τζένοα με την Σασουόλο και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στις καθυστερήσεις χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του. Δείτε τα γκολ σε VIDEOS.

Ο Έλληνας άσος ξεκίνησε βασικός στην αναμέτρηση της Τζένοα με την Σασουόλο και στο 53' ισοφάρισε για τους "τζιαλομπλού" σε 2-2.

Ο "Φέτφα" πρόλαβε την έξοδο του Κονσίλι, τον προσπέρασε και με εξαιρετικό τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, σημειώνοντας το πρώτο φετινό γκολ του. Δείτε σε VIDEO το γκολ.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης και με το σκορ στο 2-3 υπέρ της Σασουόλο, ο 24χρονος ανέλαβε την εκτέλεση του κερδισμένου για τους γηπεδούχους πέναλτι και χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Σκέτη απογοήτευση η Μίλαν, το ντέρμπι η Νάπολι (VIDEO)