Ο Ιγκουαΐν αρνήθηκε να πανηγυρίσει το γκολ του στη Νάπολι!

Ο Γκονσάλο Ιγκουαΐν πλήγωσε την πρώην ομάδα του κάνοντας το 2-1 για την Γιουβέντους στο 71ο λεπτό του μεγάλου ντέρμπι αλλά δεν το πανηγύρισε ως ένδειξη σεβασμού (VIDEOS)!

Η ώρα του "Πιπίτα". Μετά από τρία χρόνια όπου λατρεύτηκε όσο λίγοι στην Νάπολι, ο Γκονσάλο Ιγκουαΐν μετακόμισε αυτό το καλοκαίρι στην -μισητή στους Ναπολιτάνους- Γιουβέντους και στο πρώτο ντέρμπι των δύο ομάδων μετά τη μεταγραφή του φρόντισε να βάλει την υπογραφή του.

Ύστερα από ένα νευρικό και χωρίς μεγάλες φάσεις πρώτο 45λεπτο, η "βέκια σινιόρα" μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Μπονούτσι στο 50', τέσσερα λεπτά αργότερα απάντησε ο Καγεχόν ενώ στο 71' ο "Πιπίτα" απέδειξε για ποιο λόγο οι Τορινέζοι πλήρωσαν ρήτρα 90.000.000 ευρώ στη Νάπολι για να τον αποκτήσουν..

Βλέποντας τη μπάλα να στρώνεται μπροστά του μέσα στην περιοχή έπιασε ένα "ξερό" συρτό σουτ με το αριστερό και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ρέινα, με τον Αργεντινό επιθετικό να κάνει το 2-1 και να χαρίζει έτσι στην Γιουβέντους την 22η συνεχόμενη εντός έδρας νίκη της στο πρωτάθλημα.

Με το αποτέλεσμα αυτό (7η νίκη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της στη Serie A) η ομάδα του Αλέγκρι αποσπάστηκε επτά πόντους από την Νάπολι και διασφάλισε πως θα είναι μόνη στην κορυφή και μετά την 11η αγωνιστική, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα της 2ης Ρόμα στην έδρα της Έμπολι.