Το γκολ του Μπάκα που "τρέλανε" τον Ντοναρούμα

Ο Κάρλος Μπάκα άνοιξε το σκορ για την Μίλαν κόντρα στην Λάτσιο λίγα λεπτά πριν το φινάλε του πρώτου μέρους και κατάφερε να... απογειώσει τον Τζανλουίτζι Ντοναρούμα! Δείτε τον ξέφρενο πανηγυρισμό του Ιταλού πορτιέρε (videos)!

Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο "San Siro" βρήκε την Μίλαν να προηγείται 1-0 της Λάτσιο (στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Serie A) με σκόρερ τον Κάρλος Μπάκα, ο οποίος δέχτηκε όμορφη κάθετη πάσα στην πλάτη της άμυνας των "λατσιάλι" και με πλασέ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Στρακόσια.

Το highlight πάντως από τα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα στο Μιλάνο δεν ήταν αυτό καθαυτό το γκολ του Κολομβιανού αλλά η αντίδραση του Τζανλουίτζι Ντοναρούμα τη στιγμή που η μπάλα αναπαύτηκε στα αντίπαλα δίχτυα.

Δείτε τον 17χρονο κίπερ να είναι αρχικά γονατισμένος και κατόπιν να πανηγυρίζει έξαλλα το γκολ του συμπαίκτη του.