Ο παλιός καλός Μάικλ Ολαϊτάν: Μπήκε και σκόραρε

Ο Μάικλ Ολαϊτάν χρησιμοποιήθηκε από τον Άλφρεντ Σρέντερ στο φιλικό με τη Σάλκε και σκόραρε το πρώτο γκολ του ως ποδοσφαιριστής της Τβέντε.

Ο Μάικλ Ολαϊτάν πήγε στην Τβέντε για να πάρει χρόνο συμμετοχής, να βρει γκολ και ν' ανακτήσει την αυτοπεποίθησή του. Αυτό δηλαδή που έκανε στο φιλικό της Κυριακής με τη Σάλκε.

Ο Νιγηριανός επιθετικός μπήκε αλλαγή με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου και στο 85ο λεπτό ισοφάρισε για την ολλανδική ομάδα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Ο Ολαϊτάν ήταν στην κατάλληλη θέση για να πάρει την πάσα του Ζιγές και να τελειώσει χωρίς χρονοκαθυστέρηση τη φάση.

A video posted by @fctwentelatest on

Ο Γιώργος Κατσικάς έπαιξε και στα 90 λεπτά της αναμέτρησης, μία εβδομάδα πριν από την έναρξη του ολλανδικού πρωταθλήματος και την πρεμιέρα με τη Χρόνινχεν.

Δημοψήφισμα Ιταλία ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

Τρομάζει τους πάντες η πολιτική ήττα Ρέντσι

Ο Ιταλός καθηγητής Πολιτικής Επιστήμης Franco Panvocelli εξηγεί στο NEWS 247 τι πρέπει να περιμένει η Ευρώπη από την Ιταλία την επομένη του δημοψηφίσματος, γιατί ο Ματέο Ρέντσι ρίσκαρε το πολιτικό του μέλλον και πως μπορεί να επηρεαστεί η Ελλάδα από τη νίκη του "Όχι" (Pics)