Τριάρα έφαγε ο Αναστασίου, κόκκινη ο Ατζαγκούν

Η κατρακύλα της Ρόντα του Γιάννη Αναστασιου δεν έχει τελειωμό. Νέα εντός έδρας ήττα (3-0) από την Χέρενφεν, ενώ τελείωσε το ματς με εννέα παίκτες. Αποβλήθηκε ο Ατζαγκούν με δυο κίτρινες σε πέντε λεπτά (VIDEOS)!

anastasiou

Σε δύσκολη θέση βρίσκεται πλέον ο Έλληνας τεχνικός μετά τη νέα ήττα της Ρόντα στο σπίτι της που την έχει φέρει στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού. Το χειρότερο για τους "κίτρινους" δεν είναι το αποτέλεσμα, αλλά η εικόνα.

Γκολ με το καλημέρα από την φαουλάρα του Λάρσον (8'), δυο αποβολές στο πρώτο ημίχρονο και δυο ακόμα γκολ από τους Βίρμαν (68') και Ζενέλι (76'), με την Χέρενφεν να μένει με δέκα παίκτες στο 75ο λεπτό.

Το κλίμα είναι βαρύ για τον Γιάννη Αναστασίου και μένει να δούμε αν η παρουσία του στον πάγκο των Ολλανδών θα είναι σύντομη.

Γκολ ο Μανιάς

Η Βέστερλο του Μιχάλη Μανιά γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 3-1, με τον Έλληνα στράικερ να σκοράρει με όμορφη κεφαλιά.

Sam Larsson Goal HD - Roda 0-1 Heerenveen - 17... από sportlivestream

Henk Veerman Goal HD - Roda 0-2 Heerenveen - 17... από fikssporthighlights

Arber Zeneli Goal HD - Roda 0-3 Heerenveen - 17... από fikssporthighlights