ΠAOK

Ο ΠΑΟΚ πάλεψε γενναία στην "Veltins Arena", κοίταξε στα μάτια τη Σάλκε αλλά δεν μπόρεσε να πάρει κάτι παραπάνω από μία τιμητική ισοπαλία (1-1). Με αυτογκόλ του Νάστασιτς το τελευταίο ευρωπαϊκό εφετινό γκολ του "δικεφάλου". Καλό ποδόσφαιρο και ευκαιρίες η ομάδα του Ιβιτς.

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο ο ΠΑΟΚ συνέτριψε με 4-0 την Βέροια στην Τούμπα και πλέον κοιτάει... Σάλκε. Εξαιρετικός για την ομάδα του Ίβιτς ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς που σημείωσε δύο γκολ, ενώ από ένα τέρμα πέτυχαν οι Πέδρο Ενρίκε και Δημήτρης Πέλκας.

Ο Πέδρο Ενρίκε το... πιστεύει

Τελ. ανανέωση : 17/02/17 21:51

Τι κι αν ο ΠΑΟΚ έχασε με 3-0 στην Τούμπα από την Σάλκε; Ο Πέδρο Ενρίκε αρκετές ώρες αργότερα έστειλε μήνυμα στο twitter, δείχνοντας πως ακόμα πιστεύει στην ομάδα του.

Τα εισιτήρια του ΠΑΟΚ-Βέροια

Τελ. ανανέωση : 17/02/17 12:23

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι την Παρασκευή ξεκινάει η διάθεση των εισιτηρίων του αγώνα με την Βέροια για 21η αγωνιστική της Super League, που θα διεξαχθεί την Κυριακή (19.02, 17:15).

Αν και άρχισε καλά το ματς στην κατάμεστη Τούμπα, ο ΠΑΟΚ επηρεάστηκε από το πρώτο γκολ της Σάλκε και στο τελευταίο δεκάλεπτο κατέρρευσε για να έρθει το βαρύ 3-0 υπέρ των Γερμανών. Διαφορά ποιότητας μεταξύ των δυο ομάδων που φάνηκε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο.

Υλικές ζημιές σε παραλιακό καφέ της Θεσσαλονίκης προκάλεσε το μεσημέρι της Πέμπτης μικρή ομάδα οπαδών της Σάλκε, που κατευθυνόταν προς το Λευκό Πύργο, σημείο συγκέντρωσης του γερμανικού συλλόγου προκειμένου να αναχωρήσουν οργανωμένα και με λεωφορεία προς το γήπεδο της Τούμπας.

Αφού καταλήξει στο σύστημα, ο Βλάνταν Ίβιτς θα πρέπει να διαλέξει τους ποδοσφαιριστές που θα το υπηρετήσουν. Ποιοι έχουν το προβάδισμα και σε ποια περίπτωση. Γιατί ο Κλάους θα είναι βασικός και ποιος ο κίνδυνος ενόψει της ρεβάνς στη Γερμανία.

Στα κρύα του λουτρού αφήνει την Καραμπούκσπορ ο Ιγκόρ Τούντορ προκειμένου να καθίσει στον πάγκο της Γαλατάσαραϊ. Έξαλλος ο πρόεδρος της τουρκικής ομάδας που ετοιμάζεται να καταγγείλει τον πρώην τεχνικό του ΠΑΟΚ στην Τουρκική Ομοσπονδία.