Εδώ και τρία χρόνια οι ισπανικές αρχές ερευνούν την αναμέτρηση ανάμεσα στην Σαραγόσα και την Λεβάντε την περίοδο 2010-11, καθώς υπάρχουν υποψίες πως το παιχνίδι ήταν στημένο. Τα έξοδα των διακοπών των παικτών κίνησαν τις υποψίες, με κάποιους, ανάμεσά τους και ο πρώην άσος της ΑΕΚ, Χουανφράν, να δαπανούν πολλές χιλιάδες ευρώ.

Η Ρεάλ Οβιέδο του Χοσέ Τοτσέ επικράτησε 2-1 της Χετάφε του Νταβίδ Φουστέρ και την ξεπέρασε στον βαθμολογικό πίνακα. Ξανά γκολ ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού που... τρελαίνει κόσμο στην Ισπανία (VIDEO).

Ο Σιόβας έκανε τη... χελώνα!

Τελ. ανανέωση : 20/02/17 09:43

Με την Λεγκανές να βρίσκεται στο 1-1 κόντρα στην Μπαρτσελόνα, ο Δημήτρης Σιόβας βρέθηκε στο έδαφος στο 84ο λεπτό και έκανε... δυο λεπτά να βγει εκτός με αποτέλεσμα να δει κάρτα και η AS να τον παρομοιάσει με χελώνα (VIDEO).

Σπουδαία νίκη για την Βιγιαρεάλ στην προσπάθεια που κάνει για έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ, αφού πήρε διπλό στην έδρα της Σοσιεδάδ στο 94ο λεπτό και την πλησίασε στους δυο πόντους (VIDEO).

"Χυλόπιτα" Πεπ σε Μέσι!

Τελ. ανανέωση : 18/02/17 15:49

Μετά τον ντόρο που έγινε για το δημοσίευμα της "Sun" που ήθελε τον Μέσι να έχει τηλεφωνήσει στον Γκουρδιόλα προκειμένου να τον πείσει να επιστρέψει στην Μπαρτσελόνα, ο κόουτς της Σίτι πήρε θέση!

Μέσι: "Πεπ γύρνα πίσω"

Τελ. ανανέωση : 17/02/17 15:44

Ο Λιονέλ Μέσι τηλεφώνησε στον Γκουαρδιόλα μετά την ήττα σοκ της Μπαρτσελόνα στο Παρίσι με 4-0, ζητώντας απεγνωσμένα τον επαναπατρισμό του αγαπημένου του προπονητή.