Δείτε την γκολάρα του Μέσι στον τελικό

Αφού πρώτα πέρασε όλη την... Μπιλμπάο, ο Λιονέλ Μέσι νίκησε τον τερματοφύλακα της Μπιλμπάο στην κλειστή του γωνία, σημειώνοντας ένα εκπληκτικό γκολ στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας. Εκπληκτικός συνδυασμός στο δεύτερο γκολ των "μπλαουγκράνα". Δείτε τα VIDEOS.

20 λεπτά χρειάστηκε στον τελικό του Copa Del Rey o Λιονέλ Μέσι για να σκοράρει. Ο Αργεντινός πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και στη συνέχεια νίκησε τον Ερερίν, ανοίγοντας το σκορ για την Μπαρτσελόνα στο "Καμπ Νόου". Φανταστικό γκολ!

Θαυμάστε το σε VIDEOS:

Έπειτα από εκπληκτικό συνδυασμό των Ράκιτιτς, Μέσι, Σουάρες που έκρυψαν... κυριολεκτικά την μπάλα, ο Ουρουγουανός επιθετικός έστρωσε στον επερχόμενο Νεϊμάρ, ο οποίος πλάσαρε εύκολα σε κενή εστία για το 2-0 των "μπλαουγκράνα".

Δείτε το 2-0:

Στο 74' ο Μέσι έκανε δύο τα τέρματά του, αυτή τη φορά πολύ πιο απλά από το 1-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι Βάσκοι ήταν να μειώσουν σε 1-3, με γυριστή κεφαλιά του Ινιάκι Γουίλιαμς στο 79ο λεπτό.