Απίθανο γκολ στο 91' έσωσε τον Πογέτ...

Σωτήρας του Πογέτ ο Χιλιανός Γκουτιέρες μ' ένα τρομερό σουτ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο Γκουστάβο Πογέτ έπαιζε τη θέση του στο εκτός έδρας ματς με την Οσασούνα και το γκολ του Φελίπε Γκουτιέρες στις καθυστερήσεις τον γλίτωσε από την απόλυση!

Ο πρώην προπονητής της ΑΕΚ ήταν σε δύσκολη θέση μετά από μία νίκη σε πέντε ματς και το παιχνίδι στο "Εστάδιο ελ Σαδάρ" της Παμπλόνα ήταν οριακό. Ωστόσο η Μπέτις νίκησε 2-1 την Οσασούνα και κέρδισε χρόνο στην προσπάθεια να συνεχίσει τη δουλειά του.

Ο Χοακίν, με απίθανο τελείωμα, είχε ανοίξει το σκορ στο 19' προτού ισοφαρίσει ο Ρομπέρτο Τόρες μετά από μια φάση-καραμπόλα. Το 1-1 έμοιαζε το πιο πιθανό αποτέλεσμα μέχρι τη στιγμή που στο 91' ο Χιλιανός μέσος, με μια εκπληκτική εκτέλεση φάουλ, χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Ουρουγουανού προπονητή.