Γκολάρες στο Αλμερία - Ρεάλ (VIDEOS)

Με ένα εντυπωσιακό διαγώνιο σουτ μέσα στην περιοχή ο Ίσκο άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση της Ρεάλ με την Αλμερία, με τον Βέρθα να απαντά με ένα εξίσου όμορφο γκολ. Μπείλ και Ρονάλντο (ο οποίος σκόραρε δις) έδωσαν προβάδισμα 3 τερμάτων στους "μερένγκες".

Τρία γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης της Αλμερία με την Ρεάλ Μαδρίτης, με τον Ίσκο να ανοίγει το σκορ στο 34' με εντυπωσιακό διαγώνιο σουτ μέσα στην περιοχή. Η απάντηση από την Αλμερία ήρθε άμεσα, με τον Βέρθα να φέρνει το ματς στα ίσα με σουτ - "κεραυνό" εκτός περιοχής.

Η Ρεάλ δεν άργησε να πάρει ξανά προβάδισμα στο σκορ με τον Μπέιλ, ο οποίος με άψογη κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Κρόος έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους. Στο δεύτερο ημίχρονο έπιασε δουλειά ο Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος βρήκε με τη σειρά του δίχτυα στο 81ο και στο 88ο λεπτό , φτάνοντας τα 25 γκολ στο πρωτάθλημα.