Το τρομερό... λάθος της Γρανάδα

Οι παίκτες της Γρανάδα μπήκαν με ενθουσιασμό στο Βιθέντε Καλντερόν για το παιχνίδι με την Ατλέτικο και κατάφεραν να βάλουν την ομάδα τους μπροστά στο σκορ με τον Κουένκα στο 18ο λεπτό. Τι το ήθελαν όμως;

Οι "ροχιμπλάνκος" δεν είδαν με καλό μάτι το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ στην αρχή του αγώνα και στη συνέχεια τους ανάγκασαν να το μετανιώσουν. Τι έκαναν; Φρόντισαν να πετύχουν 7 γκολ στα επόμενα 72 λεπτά της αναμέτρησης, βρίσκοντας δίχτυα κατά μέσο όρο μία φορά ανά 10 λεπτά.

Ο Καράσκο πέτυχε χατ - τρικ, βάζοντας τα τρία πρώτα γκολ της ομάδας του (34', 45', 61'), ενώ δύο γκολ σημείωσε ο Γκαϊτάν στο 63' και το 81' και από ένα οι Κορέα και Τιάγκο.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Όμπλακ, Χουάνφραν, Σάβιτς, Γκοντίν, Φιλίπε Λουίς, Κόκε (67' Τιάγκο Μέντες), Γκάμπι, Κορέα, Καράσκο, Γκριεζμάν (67' Τόρες), Γκαμεϊρό (62' Γκαϊτάν).

ΓΡΑΝΑΔΑ: Οτσόα, Τίτο, Ρούμπεν Βέζο, Λομπάν, Γκαμπριέλ Σίλβα, Χάβι Μάρκεθ, Ανγκμπάν (64' Άγκμπο), Κουένκα, Αντρέας Περέιρα, Μπουένο (63' Μπαράλ), Πόνσε (75' Κράβετς).

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Λας Πάλμας - Εσπανιόλ 0-0

Σάββατο

Λεγκανές - Σεβίλλη 2-3(67' Τιμόρ, 69' Σιμανόβσκι / 25' Φράνκο Βάσκες, 58' Νασρί, 85' Σαράμπια)

Μπαρτσελόνα - Ντεπορτίβο 4-0(21' και 36' Ραφίνια, 43' Λουίς Σουάρες, 58' Μέσι)

Ατλέτικο - Γρανάδα 7-1(34', 45' και 61' Καράσκο, 63' και 81' Γκαϊτάν, 85' Κορέα, 87' Τιάγκο Μέντες / 18' Κουένκα)

Μπέτις - Ρεάλ (21:45)