Το γκολ του Ντάνιελ Βας θα το θυμάται καιρό ο Νάβας

Η Θέλτα άνοιξε το σκορ κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης, με τον Δανό Ντάνιελ Βας να σκάβει τη μπάλα πάνω από τον Κέιλορ Νάβας! Δείτε το εντυπωσιακό γκολ σε VIDEO.

Χορταστικό θέαμα στο "Μπαλαΐδος" για όσους παρακολούθησαν την αναμέτρηση της Θέλτα με την Ρεάλ Μαδρίτης. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 33ο λεπτό με τον Βας, ο οποίος επίτηδες δεν... σπρίνταρε, έτσι ώστε να "κρεμάσει" τον Κέιλορ Νάβας!

Κάτι ήξερε ο Ζινεντίν Ζιντάν τελικά που αγόρασε τον τερματοφύλακα της Μπλιμπάο, Κέπα έναντι 25.000.000€. Πάντως η Ρεάλ όχι μόνο ισοφάρισε στη συνέχεια, αλλά πήρε το προβάδισμα πριν κλείσει το ημίχρονο!

Αυτό βέβαια δεν ήταν αρκετό, αφού η Θέλτα ισοφάρισε στο τελικό 2-2 με τον Γκόμες στο 82ο λεπτό. Νέα γκέλα για την "βασίλισσα" του Ζιντάν που "φωνάζει" πως θέλει μεταγραφές.