Έβαλε 3 γκολ στα πρώτα 21' και όμως δεν νίκησε η Θέλτα!

Συγκλονιστικό ματς στο "Estadio de Gran Canaria", με την Θέλτα να προηγείται 3-0 στην έδρα της Λας Πάλμας αλλά να φεύγει από το γήπεδο μόνο με έναν βαθμό (VIDEO).

Το πιο χορταστικό ματς της 10ης αγωνιστικής της Primera Division ήταν με διαφορά αυτό μεταξύ της Λας Πάλμας και της Θέλτα, και αυτό γιατί καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει το τρίποντο αν και αν πανηγύρισε τρεις φορές στο ματς!

Η αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League έκανε ένα εκπληκτικό ξεκίνηυμα αφού προηγήθηκε 3-0 στα πρώτα 21 λεπτά (με δύο γκολ του Ιάγκο Άσπας) αλλά οι γηπεδούχοι έκαναν αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο ημίχρονο (εκμεταλλεύτηκαν το γεγονός πως οι Γαλιθιάνοι έπαιζαν με 10 από το 65') και ισοφάρισαν σε 3-3 από το 52' μέχρι το 68'!

ΛΑΣ ΠΑΛΜΑΣ - ΘΕΛΤΑ 3-3