Μπενζεμά, Καζεμίρο, Βάθκεθ χόρεψαν... συρτάκι την Λεγκανές του Σιόβα

Η Ρεάλ Μαδρίτης ανέτρεψε με εντυπωσιακό τρόπο το 1-0 της Λεγκανές στο πρώτο ημίχρονο, όταν Μπενζεμά, Βάθκεθ και Καζεμίρο με... τριγωνομετρία "χόρεψαν" τον Δημήτρη Σιόβα και ο τελευταίος σκόραρε με όμορφο πλασέ (VIDEO).

Με αρκετές και σημαντικές απουσίες η Ρεάλ Μαδρίτης κλήθηκε να αντιμετωπίσει την Λεγκανές εκτός έδρας και η αλήθεια είναι πως τα βρήκε σκούρα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό, όμως γρήγορα αντέδρασε και γύρισε το παιχνίδι.

Βάθκεθ και Καζεμίρο με δυο γκολ μέχρι το 29ο λεπτό έκαναν το 2-1 για την "βασίλισσα" με το τελευταίο τέρμα μάλιστα να έρχεται μετά από "μαγικό" συνδυασμό των Μπενζεμά, Βάθκεθ και Καζεμίρο.

"Θύμα" τους ο Δημήτρης Σιόβας που ως τελευταίος στο... παιχνίδι των τριών άσων της Ρεάλ, είδε τη μπάλα να περνά από μπροστά του παρά την προσπάθεια που έκανε να την κόψει. Για την ιστορία η ομάδα του Ζιντάν επικράτησε με 3-1.