Έχασε πέναλτι ο Γιαννιώτας και τη νίκη η Βαγιαδολίδ!

Μοιραίος ο Γιάννης Γιαννιώτας για την Βαγιαδολίδ. Αστόχησε να κάνει το 2-0 με πέναλτι στο 61ο λεπτό και η, σχεδόν υποβιβασμένη, Κόρδοβα όχι μόνο ισοφάρισε, αλλά έκανε την ανατροπή στο 87' κερδίζοντας με 2-1 (VIDEO)!

Cordoba Valladolid

Πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια συμμετοχής στα πλέι οφ ανόδου έχασε η Ρεάλ Βαγιαδολίδ του Γιάννη Γιαννιώτα το μεσημέρι της Κυριακής. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολ του Μογιάνο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και είχαν την ευκαιρία να κλειδώσουν το παιχνίδι στο 61ο λεπτό.

Συγκεκριμένα ο Γιαννιώτας κέρδισε πέναλτι και ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση του! Δυστυχώς για τον Έλληνα άσο απέτυχε να σκοράρει και λίγο αργότερα η Ρεάλ έμεινε με παίκτη λιγότερο! Έτσι, η Κόρδοβα έκανε το 1-1 στο 73' με τον Γιοβάνοβιτς και στη συνέχεια το 2-1 με τον Γκουαρδιόλα στο 87'.

Η παραμονή, βέβαια, είναι δύσκολη υπόθεση παρά τη νίκη, αφού η διαφορά από τη 18η θέση είναι 11 πόντους.