Το γκολ του Βέργου έσωσε το βαθμό για τη Ρεάλ!

Χάρη σε γκολ του Νίκου Βέργου στο 86' η δεύτερη ομάδα της Ρεάλ ισοφάρισε σε 2-2 την Μενσαχέρο και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας σε μια δύσκολη έδρα.

Το όνομα του Νίκου Βέργου είναι το νούμερο ένα συζήτησης στις τάξεις της Ρεάλ Μαδρίτης από το απόγευμα της Κυριακής (11/12). Κι αυτό γιατί ο νεαρός επιθετικός που αγωνίζονται ως δανεικός από τον Ολυμπιακό, μπήκε ως αλλαγή στο ματς της Καστίγια με την Μενσαχέρο και μέσα σε 15 λεπτά σκόραρε για να σώσει το βαθμό για την ομάδα του.

Η Ρεάλ βρέθηκε να χάνει από νωρίς (39') χάρη σε γκολ του Νάτσο, όμως ισοφάρισε με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (52') με τον Καμπουθάνο. Στο 71' ο Νίκος Βέργος πέρασε ως αλλαγή στο ματς για να δώσει επιθετική ώθηση στους Μαδριλένους, όμως είδε τον Γεράι στο 74' ο Γεράι να κάνει το 2-1 για την Μενσαχέρο.

Ο Βέργος πείσμωσε και έφτασε τελικά στο δεύτερο τέρμα του με τα χρώματα της Ρεάλ. Στο 86' με προβολή στο πρώτο δοκάρι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 2-2!