Στον τελικό με γκολάρα Φουστέρ

Η Χετάφε πήρε την πρόκριση στον τελικό των μπαράζ ανόδου στην Πριμέρα, με τους παλιούς γνώριμους μας απο ΑΕΚ και Ολυμπιακό αντίστοιχα, Χουάν Κάλα και Νταβίδ Φουστέρ (μπήκε αλλαγή) να χρίζονται σκόρερ (VIDEO).

ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Έτοιμη να επιστρέψει στην μεγάλη κατηγορία είναι η Χετάφε, αφού το βράδυ του Σαββάτου (17/6) πήρε πανηγυρική νίκη-πρόκριση επί τους Ουέσκα και περιμένει πλέον να μάθει τον αντίπαλο της στον τελικό, από το ζευγάρι που θα προκύψει ανάμεσα σε Κάντιθ - Τενερίφη ( του πρώην μέσου των Άρη, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκού Βίκτορ Βιτόλο).

Το σκορ άνοιξε ο στόπερ Χουάν Κάλα ( πέρασε από την ΑΕΚ στην προηγούμενη θητεία του Μανόλο Χιμένεθ ενώ ακούγεται ξανά στα μεταγραφικά των "κιτρινόμαυρων"), ενώ το 2-0 έκανε ο Ντάνι Πατσέκο. Ο πρώην άσος των "ερυθρόλευκων" Νταβίδ Φουστέρ διαμόρφωσε το 3-0 στο 74ο λεπτό - μόλις 5 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο - με πανέμορφο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.